Nie ste spokojná so svojím nosom? Vieme, čo s tým!

Každý na sebe nájde pár nedostatkov, ktoré mu pridávajú ďalšie vrásky na čele. Niekedy je to potrebné tvar vášho nosa. Môže byť trochu nakrivo od narodenia aj po úraze, niekedy je na ňom výstupok, je príliš široký, alebo vám jednoducho nejako nepáči.

Možno vás prekvapí, že nemusíte hneď uvažovať o plastickej operácii. Existuje spôsob, ako nos vytvarovať a neinvazívne, iba ambulantne a bez nutnosti rekonvalescencie. Úprava nosa sa nazýva bezoperační rhinoplastika.

Bezoperační neinvazívna rhinoplastika

Neinvazívne rhinoplastika je bezoperační metóda pre korekciu tvaru nosa pomocou dermálnych výplňou, takzvaných fillerov. Vďaka nenáročnosti a skvelým výsledkom je stále populárnejšie. Ide o miniinvazívnej ošetrení, pri ktorom sa dané množstvo kvalitného výplňového materiálu na báze kyseliny hyaluronovej aplikuje veľmi tenkou ihličkou.

Špecialisti na klinike Mediestetik používajú výplňové materiály prémiové značky. Na oblasť sa pred ošetrením nanáša anestetikum v podobe masti, pacient necíti bolesť, a môže korigovať procedúru tak, aby ošetrenie splnilo jeho predstavy. Neinvazívne rhinoplastika rieši asymetria nosa, strany, stred i špičku. Ošetrenie je na hodinu, nezanecháva žiadne stopy a nie je nutná rekonvalescencia.

Bezoperační a klasická operačný rhinoplastika

Efekt rhinoplastiky je prirodzený a trvá. Dermálnej výplne odbúra podľa rýchlosti metabolizmu organizmu a je to vždy individuálne, 6 až 12 mesiacov a po odznení možno ošetrenie opakovať. Klasická rhinoplastika je chirurgický zákrok, ktorý sa vykonáva v narkóze a je po ňom treba niekoľko týždňov rekonvalescencie. Rieši akýkoľvek estetický problém nosa.

Neinvazívne rhinoplastika je miniinvazívnej ambulantnej metóda vykonávaná v lokálnej anestézii a nie je po nej potrebná žiadna rekonvalescencia. Rieši asymetriu nosa okrem tých, ktoré je nutné riešiť len operačne. O indikáciu metód vždy rozhoduje lekár po prvotnej konzultácii na klinike Mediestetik.