Visací hodinky ako doplnok, ktorý len tak niekto nemá

V poslednej dobe sa stretávame s pomerne extravagantnými kúskami hlavne v oblasti bývania. Iste ste si všimli rôznych nie príliš pekných doplnkov, ktoré sú v podobe nejakej zvieracej hlavy. Väčšinou sú to napríklad konské vešiaky alebo napríklad opičí svietnik, s ktorým sa v obchodoch teraz stretnete. Iste to nie je nič príjemné, keď práve niečo také stretnete v obchodoch, ale naozaj sa to kupuje. Extravagantnosť sa však dostáva do kurzu aj v módnom svete.

Dnes sa v móde stretnete s najrôznejšími vzormi na tričkách alebo s obrázkami, ktoré sú mnohokrát šialene nevkusné, nemoderné a niekedy dokonca aj morbídne. Ovšem mimo tričká s obrázkami sa extravagantnosť ukazuje hlavne v doplnkoch. Do módy sa totiž dostávajú starožitnosti.

S akými starožitnosťami urobíte dojem?

Medzi najviac kupované starožitnosti, ktoré sú mnohokrát vážne doslova extravagantné, patrí hlavne brošne, avšak nie tie klasické malé a drobné (takmer neviditeľné), ale práve tie masívne po babičkách. K tomu sa však pripájajú aj hodinky. Lenže nemyslite si, že zapôsobíte s hodinkami, ktoré máte klasicky obopnuté okolo rúk. Také sú síce stále vkusný doplnok, ale stopercentne zaujmete s tými visiacimi hodinkami. Väčšinou sa nosí na krku alebo je rad žien (ale tiež i mužov) nosia schované po vreckách.

Tento typ hodiniek ste napríklad mohli vidieť pred niekoľkými desiatkami rokov, kedy páni nosili fajku v puse a mali také to sklo v oku, ktoré symbolizovali okuliare či lupu. Iste si tieto staré pánov pamätáte napríklad z klasických Holmes detektívok. Je možné, že jedny také hodinky mal aj sám Sherlock Holmes.

Nielen v starožitníctve, ale tiež aj na internete

Samozrejme väčšiu cenu má ten kúsok, ktorý nájdete v starožitníctve, ale väčšinou sú to kúsky, ktoré bohužiaľ stoja trochu viac, než ste za visací hodinky ochotní dať. Nevešajte však hlavu, pretože presne také doplnky nájdete klasicky aj v mnohých internetových obchodoch. A či si na ne vydržíte mesiac počkať, potom si ich kúpte za bagateľ trebárs na Wish alebo na Ebay.