Nespavosť! Zabijak nášho zdravia!

Iste to každý z nás pozná. Prevaľovanie sa zo strany na stranu. Nič k zaspanie nezaberá, ovečiek máte napočítaných snáď tisíc, ale stále pozeráte do stropu. Vaša drahá polovička spokojne spí, čo vás znervózňuje. Pozeranie na hodiny a odpočítavanie za ako dlho bude zvoniť budík, ale vy ste stále nahor! Ak máte takýchto nocí do týždňa viac, trpíte nespavosťou! Nespavosť môže, ale nepriaznivo ovplyvňovať vaše zdravie! Ako na nej vyzrieť? Tu je pár typov! 

vzduch 

Pokiaľ si chodíte pred spaním zabehať, môže byť chyba tu. Vďaka behu sa do tela vyplavuje hormón adrenalín, ten môže byť príčinou vašej nespavosti. Preto beh vymeňte za prechádzku, pretože pobyt na čiernom vzduchu pred spaním je jedna z najlepších vecí k dobrému spánku. 

stres 

Pred spaním určite neriešte žiadne situácie, ktoré vás môžu psychicky rozhodiť. Stres totiž nabudí vaše telo. Je to jeho obrana. Potom začneme nad problémom uvažovať a spánok je v nedohľadne. 

jedlo 

Vyhýbajte sa večer tučným a mastným jedlám. Tie totiž zbytočne zamestnajú našu tráviacu sústavu, a tá miesto odpočinku trávia, čo som si, večer pripravili. Večerať by sme mali cca 3 hodiny pred tým, než si pôjdeme ľahnúť k nočnému spánku. 

kofeín 

Kofeínu by sme sa mali vyhnúť minimálne 5 hodín pred spaním do postele. Preto už pred spaním nepite zelený čaj, kávu, energetické nápoje. Táto látka má totiž nabudiť váš organizmus. 

filmy 

Tiež by sme mali zvážiť, na čo sa večer pred spaním pozeráme v televízii. Pokiaľ si pustíte horor či depresívne film, vaše podvedomie nad týmto zážitkom stále uvažuje, bez toho aby ste si to uvedomovali.