Náramky pre dušu nie sú len obyčajnými módnymi doplnkami

Hľadáte darček pre blízkeho, ktorý by nebol len obyčajným darčekom, ale mal by hlbší význam? Potom stojí za to zvážiť minerálne náramky, ktoré už dávno nie sú len vecou, ktorú ocenia dámy krásy. Nosia ich aj muži, veď sú z tmavých drahých kameňov alebo neznižujú mužnosť jedinca. Tento módny doplnok nielen krásne vyzerá, ale má aj priaznivé účinky na zdravie. Či je to pravda, musí posúdiť každý sám.

V silu minerálnych kameňov sa verí od nepamäti

Je však pravda, že v silu drahých kameňov sa verí od nepamäti. V minulosti sa nenosili na zápästí ruky ako dnes, ale skôr ako prívesok na krku alebo ako obľúbený amulet nosený vo vreckách.

Za liečivý sa považuje najmä preto, že ľudia veria v jeho silu. Nie je tajomstvom, že viera môže byť naozaj mocná a silná, ak sa jej naplno venujeme.

Aké kamene sa používajú na výrobu minerálnych náramkov?

Čo sa však od dávnych čias nezmenilo, sú kamene, ktoré tvoria minerálne náramky. Jedným z najčastejšie používaných je citrín, ktorý má pôsobivú žltú farbu. Vyžaruje príjemné teplo, tiež zdravie a oplýva nadmernou sviežosťou. Jeho cieľom je pozdvihnúť myseľ a rozvíjať ľudskú osobnosť.

Páni si častejšie vyberajú náramky z morionu, ktorý sa môže pochváliť vysokou intenzitou a hĺbkou. Má tmavohnedú farbu a dokáže vyliečiť všetko staré a nepotrebné. Nezáleží na tom, či hovoríme o chorobách alebo dávno ukončených vzťahoch. Zameriava sa na starých a nepotrebných ľudí vo všeobecnosti.

Za jeden z najzaujímavejších minerálnych kameňov sa považuje ametyst, ktorý má viesť ľudí k vyššiemu duchovnému poznaniu. Podporuje človeka v jeho tvorivej práci, prebúdza v ňom intuíciu, ktorá nás môže naviesť na správnu cestu.