Ako sa správne starať o svoju kabelku?

Kabelky sú neoddeliteľnou súčasťou nášho oblečenia. Žiadna žena sa bez nich nezaobíde. Vždy je potrebné mať kvalitné a dokonalé topánky a kabelky. Obe, keď sú odreté a poškodené, kazia náš outfit. Ak si kúpite kabelku za pár drobných, pravdepodobne ju do pol roka vymeníte.

Kvalitné luxusné kabelky však potrebujú náležitú starostlivosť, aby nám tento skvelý doplnok vydržal aspoň nejaký čas. Najdôležitejšie je vedieť, z akého materiálu je naša kabelka vyrobená. Každý materiál si zaslúži inú starostlivosť. Umelé materiály nebudú mať takú náročnú údržbu. Na druhej strane kožené kabelky sú nielen drahšie, ale vyžadujú si aj oveľa viac starostlivosti.

Skôr ako začnete s údržbou

Udržiavanie poriadku v kabelke musí byť samozrejmosťou. Nenoste v kabelke to, čo nepotrebujete, nerobí to najlepší dojem. Okrem toho nosenie príliš veľkej hmotnosti v kabelke nie je zdravé pre váš chrbát, ramená a chrbticu. Preplnené kabelky nevyzerajú dobre ani z estetického hľadiska. Preto raz za čas svoju kabelku poriadne vyčistite.

Dávajte si pozor aj na predajcov. Ak si chcete kúpiť drahšiu kabelku, urobte si prieskum o predajcovi, u ktorého ju chcete kúpiť. Správny predajca poskytuje aj rady a odporúčania týkajúce sa údržby. Ak viete, že kabelku nebudete nosiť dlhší čas, je najlepšie ju zabaliť a odložiť na tmavé miesto v skrini.

Kožené kabelky

Koža je jednou z drahších, štýlovejších a náročnejších možností. Koža sa neperie, a ak si kabelku zašpiníte, vezmite hladkú handričku, navlhčite ju a zľahka kabelku očistite. Nenechávajte ho na priamom slnečnom svetle ani v blízkosti ohrievača, aby rýchlo vyschol. Horúci vzduch a slnko koži vôbec neprospievajú a časom by mohla popraskať.

Kožené kabelky môžu stratiť svoj pôvodný lesk, preto by sa na ošetrenie kožených kabeliek a obuvi mali používať špeciálne prípravky. Niekedy stačí krém na ruky, ktorý sa v malom množstve natrie na kožu a vyleští handričkou. Kožu však iba vyčistite kefou a ošetrite vhodným sprejom.