To najdrahšie, čo si môžete v Dubaji dopriať

Každý z nás túži po luxuse. Raz za čas si väčšinou kúpime nejakú šialene drahú vec, vďaka ktorej sa budeme musieť nasledujúci mesiac uskromniť. Je to ale skrátka radosť, ktorú raz za čas vôbec nie je zlé si dopriať. Ak si teda nechceme kúpiť nejakú z najdrahších vecí na svete, ktoré by nás asi pravdepodobne zruinovali alebo priviedli k bankrotu.

Mnoho ľudí pozná zoznamy najdrahších hodiniek sveta, kedy sa na prvé miesto usadili hodinky značky Patek Philippe. Tiež sú hlavne ženám známe tie najdrahšie kabelky sveta, z ktorých sa na prvých pozíciách usadili tie z dielne značky Louis Vuitton. Ovšem nikto sa väčšinou nezaujíma o najdrahšie veci sveta všeobecne.

Existuje hneď niekoľko rôznych vecí, ktoré naozaj môžeme považovať za tie najdrahšie. Väčšinu z nich nájdeme v luxusnom Dubaji. Nemôžeme sa čudovať tomu, že ich nájdete práve tu, veď Dubaj je tou najvyhľadávanejšie luxusné destinácií, kde sa žije viac ako nadštandardne.

Polícia sa tu má na úrovni

Kam sa hrabú nové vozne polícia Českej republiky. V Dubaji sa o svoje policajta starajú s oveľa väčším luxusom. Ich vozne sa radí k tým najdrahším veciam sveta. Nie sú to totiž autá z dielne značky Peugot alebo napríklad Ford, ale sú to unikátne automobily z dielne Lamboghini či Bentley. V Dubaji chce byť asi policajtom každý, keď sa tu jazdí v takých luxusných autách, na ktoré si bežní smrteľníci nemôžu ani siahnuť.

Zaujímavosťou sú tunajšie automaty

Automaty v Dubaji sú ojedinelé z mnohých dôvodov. Jednak treba preto, že tu nájdete automobily, ktoré miesto kávy či bagety ponúknu luxusné vozidlo, ale jednak aj preto, že tu nájdete automaty, kde namiesto nápojov či jedla dostanete zlatú tehličku. Hlavne tieto „zlaté automaty“ sa vďaka svojmu obsahu zaraďujú tiež na zoznam tých najdrahších vecí sveta.

Sú libo gepardy ako domáci maznáčikovia?

Česko sa síce radí k opatrovateľskej špičke, pretože za svoje domácich miláčikov minieme každým rokom viac ako trinásť miliónov korún, ale v Dubaji je to zase trochu inak. Tu sa cifry dostávajú do oveľa vyšších čísel, pretože tu nemajú klasické domáce miláčikov vo forme mačiek či psov, ale majú tu domácich miláčikov vo forme gepardov. Na prvý pohľad je teda jasné, že vďaka strave a starostlivosť o toto exotické zviera, sa aj chov domácich maznáčikov v Dubaji radí k tomu, čo si tu budete môcť dopriať len za veľké peniaze.