Domáci maznáčikovia – čo im nezabudnúť do domu zaobstarať?

Zvieratá sú bežnou súčasťou našich domovov. Zvyčajne sú to psíky, ktoré si kupujeme do svojich domácností, aby nám bolo trochu veselšie, ale na druhú stranu majú niečo do seba i mačky, ktoré si väčšinou kupujú tí, ktorí majú na psov alergiu. Nech už si kúpite jedno, druhé, alebo nejaké iné ďalšie zviera, potom by ste mali svoju domácnosť prispôsobiť týmto stvorením.

Ak sa rozhodnete mať svojho maznáčika, je potrebné sa pripraviť na starostlivosť, ktorú bude potrebovať. Treba sa pripraviť na finančné „rakety“, ktoré budete musieť u veterinára zaplatiť, je potrebné sa pripraviť na kúpu vybavenia, ktoré taky bude nutnosťou. Avšak za tú radosť, ktorú vám budú domáci maznáčikovia nosiť, to naozaj stojí.

Čo sa týka toho, čo nesmiete chýbať vo vašej domácnosti, tak by ste sa mali obzerať hlavne na pelechy a – no poďme si to radšej všetko prehľadne zhrnúť a okomentovať.

  • pelech pre domáceho maznáčika

Nutnosťou je mať pelech, na ktorý si maznáčik zvykne. Ide väčšinou o tak veľký pelech, ktorý zodpovedá veľkosti vášho domáceho maznáčika. Samozrejme je nutné dbať na pevnosť a kvalitu pelechu, pretože každé šteňa je hravé, teda sa bude snažiť rozhrýzť svoju posteľ. To isté platí u mačiek, ktoré sa na druhú stranu budú neustále snažiť pelech rozškrábat a zničiť týmto spôsobom.

  • jedlo, pitie

Misky na granule či iné jedlo a pitie sú samozrejmosťou a nutnosťou.

Čo špeciálne pre mačky?

Pre mačky ešte špeciálne je dobré kúpiť škrábátko, teda niečo, čo im nahradí škrabanie bežného nábytku. Samozrejme sa nesmie zabudnúť na Toaletka, pretože mačky nenaučíte chodiť na záchod von.

Čo špeciálne pre psíkov?

Pre psíkov samozrejme je potrebné kúpiť vodítko, náhubok a hračky, ktoré ho zabavia. S psíkom ale musíte chodiť na cvičisko, pokiaľ sa bude jednať o nejaké veľké plemeno, ktoré si kúpite do drobného bytu. Samozrejme by ste mali brať do úvahy to, že veľkí psíkovia patrí na záhradu, teda do veľkého domu, a že tí menšie sú vhodní spoločníci do bytu.