Moderné krby do každého domova

Vedeli ste, že rovnako ako vo svete módy sa menia trendy aj vo svete bývania, konkrétne aj vo svete krbov? Keďže krby sú hitom posledných rokov a prvkom, ktorý do domácnosti vnáša požadovanú útulnosť, ľudí staviaci svoje vysnívané príbytky by aktuálne trendy mohli zaujímať. Poďme sa pozrieť na to, aká voľba je v súčasnej dobe tou najlepšou a najmodernejšou.

Akumulačné krby dominujú rebríčku popularity

Tohtoročným (a napokon aj minuloročným) trendom sú takzvané akumulačné krby, ktoré sú skvelým a prirodzeným spôsobom, ako sa zahriať. Pýši sa množstvom skvelých výhod a najmä keď sa zoženú v kombinácii so sálavým povrchom, je to zásah do čierneho.

Vďaka akumulačnému krbu nedochádza k prepaľovaniu vzduchu v miestnosti, kde sa nespôsobuje ani jeho vírenie a nezvyšuje sa tým pádom ani prašnosť. Tieto sálavé krby sľubujú naopak sálavé teplo, ktoré sa spája s tepelnou pohodou a čo napokon vedie aj k úspore našej peňaženky.

Na akumulačné prvky sa musí myslieť už pri výstavbe príbytku

Či už sa rozhodnete pre moderné riešenie krbovej vložky, ktorá bude mať dvojité alebo rovno trojité zasklenie, alebo dáte prednosť inej alternatíve, musíte na krb myslieť už pri samotnej výstavbe príbytku, respektíve už pri samotnom plánovaní domu. Akumulačným prvkom sa totiž musí prispôsobiť viacero vecí av prípade, že by ste po krbe zatúžili v priebehu života v domove, muselo by dôjsť k náročnej renovácii nehnuteľnosti.

Investujte do vhodne zvolenej krbovej vložky

Ak máte svoju nehnuteľnosť pre moderné krby prispôsobenú, je načase investovať do ideálneho riešenia. Krbová vložka síce obvykle nepatrí medzi najdrahšie kúsky, ale za niektoré časti krbu si priplatiť môžete. Neinvestujte však do niečoho, čo je nevýhodnosť sama.

Pri výbere tiež zvážte to, či sa dané riešenie hodí do vášho domova. Najmä pokiaľ máte nízkoenergetický alebo pasívny dom je dôležité zvážiť, či je vybraný adept skutočne favoritom na víťaza.