Áčková sukňa: pristane skutočne každému?

O áčkovej sukni sa povráva, že je vhodná pre všetky typy postáv. Komu urobí tú najlepšiu službu a kto by radšej mal ísť do puzdrovej sukne?

Privítajte jar v sukni

Koniec zimného obdobia sa nezadržateľne blíži. Kto by si neprial túto radosť vyjadriť aj pomocou svojho šatníka! Áčková sukňa bude viať ako symbol prichádzajúceho teplého obdobia. Kedykoľvek sa s ňou vietor pohrá, budete vedieť, že ste urobili správne. Tento kúsok skrátka do šatníka neodmysliteľne patrí. A áno, skutočne pristane úplne všetkým. Jediné, čo treba dodržať, sú drobné detaily.

Sukne do áčka ako základ výbavy

Máte postavu v tvare hrušky? Práve vy by ste sukňu do áčka mali mať vo svojej základnej výbave úplne vždy. Najviac vám poslúži, keď zvolíte sukňu až do výšky pása. Širšie boky sa schovajú, vynikne váš pás.

Pre bacuľky platí podobné odporúčanie. Áčková sukňa by vždy mala siahať až do pása. Vyvarovať by ste sa mali pozdĺžnym pruhom.

Máte tvar postavy ako jabĺčko? Zvoľte kratší strih sukne. Dajte vyniknúť svojim nohám. Dlhšie sukne pôsobia na tomto tvare postavy príliš usadle. Ak si neželáte dĺžku do polovice stehien nosiť, radšej siahnite po puzdrovej sukni. Vyhnúť by ste sa mali plisovaným sukniam.

Ste vysoká gazela? V tom prípade voľte sukne, ktoré budú mať nielen výšku do pása, ale aj na boky. Práve k vám sa budú hodiť aj sukne, ktoré budú mať oveľa výraznejšie vzory a textúry materiálu.

Farby a vzory, ktoré letia

Tohtoročná jarná sezóna ponúka až bláznivé farebné kombinácie. Ako farba roka bola označená Very Peri, teda odtieň fialovej a modrej, ktorý ponúka červené podtóny. Na jar sa ale rozhodne objaví aj smaragdová. Tieto dve farby je možné skvele skombinovať. Tygrovaný vzor je nadčasová klasika, ktorá sa objaví aj tento rok. Frčia aj maxi vzory.

Áčkové sukne nesmú chýbať u nikoho z nás. Iba je potrebné venovať pozornosť detailom, ktoré budú vhodné pre náš typ postavy.