Maxi závesy v spálni: Áno alebo nie?

Závesy do priestorov spálne neodmysliteľne patria. Hodí sa aj do vášho interiéru, alebo si na tento štýlový kúsok príliš nepotrpíte? Pozrite sa na tie najlepšie kúsky, ktoré práve letia.

Zlatá farba je top

Je úplne jedno, či obývate rozľahlé vidiecke sídlo po babičke, alebo sa nachádzate v panelákovom byte. Všade sa môžete zasadiť o to, aby bol štýl vášho bývania dokonalý. Čo by ste povedali tomu dodať vašej spálni eleganciu a štýl? Stačí vymaľovať steny béžovou farbou, zaobstarať damaškové obliečky v bielej alebo krémovej farbe, a na steny umiestniť maxi závesy v zlatom odtieni. Zlatú farbu zvoľte aj pre niekoľko malých dekoratívnych vankúšikov, ktoré umiestnite na posteľ. Spálňa dokonale prekukne!

Keď sa nedarí upokojiť myseľ

Závesy vám pomôžu navodiť tú pravú relaxačnú atmosféru. Trpíte nespavosťou? V noci sa budíte a nedarí sa vám zaspať? Máte problémy sa večer upokojiť a nájsť si tú pravú pohodu k spánku? Na vine môže byť aj rozloženie miestnosti a jej zariadenia. Skúste v miestnosti znovu vymaľovať a namiesto strohej záclony na garnižu zavesiť aj saténové závesy v maxi dĺžke. Zistíte, že už samotný pohľad na závesy vám pomôže sa upokojiť a nájsť si tú pravú pohodu na spanie.

Nielen v okolí okien

Skutočne luxusnú podobu miestnosti, ktorá bude doslova pripomínať zámockú komnatu, si môžete zariadiť úplne ľahko. Stačí použiť obyčajnú tapetu na priestor miestnosti. A potom už sa pustiť do dekorácie v podobe závesov. Tie môžete umiestniť nielen v okolí okna, ale aj na celú stenu, v ktorej je okno umiestnené. Závesy budú výborným doplnkom v miestnosti.

Pozor na údržbu

Nezabudnite na to, že závesy sú textílie ako každá iná. Aspoň raz za pol roka ich snímte a doprajte im poriadny kúpeľ. Potom sa zase môžu vrátiť na svoje miesto a plniť svoju úlohu.

Závesy vytvoria pokojný kút pre príjemný spánok.