Máš tú správnu sukňu?

Každý na sebe nájde partiu, za ktorú sa tak trošku hanbí. Niekto má plnšie boky, širšie stehná, veľké prsia alebo väčšie bruško. Voľbou správneho oblečenia môžeme tieto problémové partie schovať. Mnoho žien sa domnieva, že ak majú väčší zadoček, širšie stehná tak je sukňa pre nich tabu. Ale to nie je pravda! Stačí siahnuť po tej správnej! 

Dnes nájdeme na trhu veľa variantov sukní. Sukne sú s rôznymi vzormi, jednofarebné, v rôznych dĺžkach a strihoch. Ako teda vybrať tú, ktorá zalichotí vašej postave a bude vám pristane? Sukňa by nemala chýbať v šatníku žiadnej žene. Je to jeden zo symbolov ženskosti. 

Ako vybrať tú správnu? 

Pri výbere sukne treba popremýšľať nad našimi prednosťami, a čo naopak treba schovať. Ak máte silnejšie stehná, určite sa vyvarujte sukniam svetlých farieb, tie vás opticky rozšíri. Rovné a úzke sukne tiež nie sú to pravé pre vás. Tieto sukne totiž kopírujú tvar vašej postavy, a to nie je našim cieľom ba naopak. Aj na materiáli veľmi záleží. 

Ak sú vaše stehná silnejšie, je dobré zvoliť sukňu so zvýšeným pásom a najlepšie zvislé vzory. Dĺžka sukne by mala byť pod kolená. Tiež topánky na vysokom podpätku vám opticky nohy predĺžia, zúži a pekne vytvarujú. 

Pre ženy so širšími stehnami a väčším bruškom sú vhodné sukne voľnejšieho strihu. Sukňa tulipánového strihu je pre vás tou najlepšou voľbou. 

Pokiaľ je treba schovať zadoček, vyberte vzor jemných zvislých prúžkov. Sukňa by mala mať tmavšiu farbu, ale nemusí to byť priamo čierna. Môžete zvoliť napr. Tmavo modrú, tmavo hnedú. Veľké vzory nie sú pre vás.