Leto a ženské intímne partie. Tento rok prebehne všetko bez problémov

Starostlivosť o ženské intímne partie je dôležitá v každom ročné obdobie. V lete to ale platí dvojnásobne. Podmienky, ktoré v lete panujú, sú bohužiaľ pre vznik chorôb ženských intímnych partií priamo ideálne. A nejednej žene tak dokážu pokaziť vysnívanú dovolenku pri mori. Potenie sa, prechádzky, túry, jazda na bicykli, plávanie a pohyb v mokrých plavkách – to všetko môžu byť priťažujúcimi faktormi.

S aktivitou to nepreháňajte

Pohyb je dôležitý nielen pre atraktívnu postavu, ale aj pre našu psychiku. A letné obdobie k nemu priamo nabáda! Avšak zintenzívnenie pohyb môže dráždiť intímne partie. Keď cvičíte, telesná teplota stúpa. Vaše telo sa ju snažia znížiť – takže sa začneme potiť. A potíme sa tiež na intímnych miestach. Potom už je veľmi jednoduché utrpieť rôzne odreniny. Nahráva to tiež vzniku kvasinkových ochorení. Sprevádza je nepríjemné pocity, ako je pálenie, bolesť, svrbenie.

Kúpanie v bazéne

Kúpanie v prírodných nádržiach nie je príliš vhodné, ak často trpíte ženskými ťažkosťami. Avšak ani príliš chlórovaná voda nie je pre sliznicu dámskych intímnych partií najvhodnejšie. Chlór má za úlohu ničiť baktérie – a pri kúpaní dokáže narušiť prirodzenú ochrannú mikroflóru pošvy. Tá je potom náchylnejšie na ochorenia. Tiež dochádza k vysušovaniu sliznice, čo vedie v mikroprasklinám, ktoré sa prejavujú pálením.

Mokré plavky a piesok

Piesočné pláže sú veľmi príjemné, nevýhodou ale je, že sa piesok dostane aj tam, kam nemá. Spôsobuje podráždenie vašej kože. Keď sa k tomu navyše pripojí vlhké a teplé prostredie, ktoré zaistia plavky alebo mokrý uterák, vytvárate si na vznik kvasinkových ochorení. Proti tomuto môžete bojovať tak, že použijete sprchu, ktorá je u každého bazéne. Pri mori sa potom po každom kúpaní dôkladne vysprchujte a odporúča sa aj použiť špeciálne mydlo na dámske partie.

Pozor na cukry

O dovolenky si chceme dopriať – a tak často siahame po rýchlom občerstvení alebo sladkostiach. Jednoduché sacharidy, ktoré sú súčasťou týchto jedál, ale obsahujú jednoduché sacharidy. A ty vytvára živnú pôdu pre kvasinky.