Krížom krážom Šumavou. Čo vám road trip na juhu SR ponúka?

Lákajú vás tiché lesy, spev vtákov a šumenie potokov? Šumava je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí chcú odhodiť svoje starosti a sústrediť sa iba na relax a pohodu. Naplánujte svoj road trip na miesta, ktoré vás svojou prírodnou krásou očarí. Na Šumave môžete načerpať toľko rôznych zážitkov, že vám na to jeden výlet nebude stačiť. Pripravte si vstavanie do auta a vyrazte na cestu!

vodopády

Prechádzaní lesom vám spestria veľa nádherných prírodných úkazov. Na Šumave je veľmi zdravá príroda s vysokými stromami, ale aj unikátnymi vodopády. Ako najznámejší vodopád je uvádzaná Bílá strž. V okolí sa môžete pokochať skalnými útvarmi, rozmanitú faunou i flórou a samotný vodopád vás očarí niekoľkými kaskádami.

ľadovcové jazerá

Prostredie Čierneho jazera je pastvou pre oči a balzamom pre dušu. Možno vás prekvapí tyrkysovo čistá voda a zdravé a hlboké okolité lesy, ktoré sú tvorené ihličnatými aj listnatými stromami. Čierne jazero však nie je jedinou vodný krásou Šumavy. Niektorí návštevníci dokonca hodnotia ako krajší jazero Laka, Prášilské alebo Plešné.

divoká zvieratá

Pri večernej jazde buďte opatrní. Tunajším lesom vládnu srnce, ošípané, jelene a podľa posledných správ sa tu objavujú aj vlci a vo výnimočných prípadoch je možné zahliadnuť tiež rysa. Zvieratá sú tu veľmi plachá, ale je možné, že budete mať šťastie a aspoň z diaľky niektoré z nich zahliadnete. Šumava je miestom, kam vďaka ochrane parku ľudská ruka príliš nezasahuje, a preto máme stále možnosť sem utekať za prírodou.

pramene

Pre nadšencov, ktorí si chcú pozrieť pramene, z ktorých sa postupne tvoria veľké českej rieky je ideálny na krátky čas zaparkovať a ísť sa poobzerať po okolí po svojich. Na Šumave je veľa značených trás, ktoré vás dovedú priamo k miestu, kde prameň vyviera zo zeme. Môžete sa tak pokochať jedinečnú podívanou. Po ceste tiež možno naraziť na ďalšie jazerá alebo tône, ktorých je v okolí veľa.