Kto všetko nosí ikonickej topánky Manola Blahnika?

Pána Manola Blahnika rozhodne nemusíme dlho predstavovať. Ide o muža, ktorý mal v poslednom čase výstavu na pražskej Kampe, kam zamierilo nespočetne veľa ľudí. V súčasnej dobe sú jeho topánky už ikonickým, o tom niet pochýb. Lenže sa ponúka otázka, kto jeho ikonické topánky vôbec nosia?

Topánky Manola Blahnika sú známe napríklad preto, že sa objavili vo filme Sex v meste. Práve Carrie Bradshaw nosila jeho ikonické topánky. Svetoznámy španielsky návrhár však neobouval jenom hlavnú hviezdu obľúbeného seriálu, za jeho nádherné pary mu vďačia viacero žien. Spomeňme si niekoľko z nich, ktoré jeho topánky nosili s úplnou pýchou na srdci aj v očiach.

Topánky Manola Blahnika zdobili botník princeznej Diany

Okrem spomínanej Carrie Bradshaw, ktorú poznáme hlavne vďaka tomu, že bola posadnutá pánom Božským, obúvala topánky svetoznámeho návrhára aj princezná Diana, ktorá si zamilovala „Manolky“ na prvý pohľad. Na jej nôh je uvidíte na mnohých fotkách, ktoré sú k videniu na internete.

Samozrejme princezná Diana nie je posledný ženou, ktorá si „Manolky“ zamilovala. Ďalej je nosila a neustále nosí aj módna ikona Victoria Beckham, ktorá sa preslávila hlavne vďaka sobášu s najviac sexy futbalistom Davidom Beckhamom.

Vo svojom botníku má „Manolky“ aj speváčka Rihanna, ktorá sa dokonca stala pred dvoma rokmi hlavnou tvárou jeho novej kolekcie. V tom čase sa jednalo už o tretí spolupráci svetoznámeho návrhára a známej americkej speváčky, ktorá dobýva rebríčky hitparád.

Hlavne, nech sú nohy žien v úplnom pohodlí

Manolo Blahnik však nevytvára len na prvý pohľad dokonalé kúsky, ktoré sa neskôr stávajú ikonickým. Vytvára hlavne pohodlné obutie pre ženy. Nechce, aby sa ženy v topánkach trápili, topánky sú teda ručne spracované, každý pár obuvi je zdobený typickým ihličkovým podpätkom.

Medzi najznámejšie modely patria bezpochyby luxusné modré lodičky, ktoré nesú názov Hangisi. Sú známe vďaka spomínanému seriálu, pretože nimi Pán Božský požiadal Carrie o ruku – mal je miesto tradičného zásnubného prstienka.