Ako vyzerajú najkrajšie jesenné šaty?

Mysleli ste si, že sa na jeseň šaty nosiť nebudú? Potom ste sa pomýlili. Šaty sa nosia aj počas jesene, čo je naozaj skvelé. Dámy totiž môžu ukázať svoje ženské krivky, ktoré inak bývajú zahalené pod množstvom kabátov alebo dlhých sák. Aj keď vlaňajšej jesennej kolekcie zrovna nefandil klasickým šatám, tohtoročná kolekcia im dávajú zelenú. A nielen šatám, nosiť sa majú tento rok na jeseň aj sukne, a to dokonca tie saténové, ktoré nemajú zahriať, ale majú byť skutočne len na parádu. Vráťme sa však k šatám a prezraďme si, aké jesenné šaty sú návrhári a stylistu označované za absolútne najkrajšie.

O tohtoročných jesenných kolekciách možno povedať, že sa jesenná móda vracia k siluetám zo sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Toto tvrdenie sa napokon týka i šat a sukní, preto sa pozrime na to, aké šaty sú aktuálne najhorúcejšie a kde ich prípadne môžeme zohnať.

Aké jesenné šaty kúpiť?

Tohtoročná jeseň hrá takzvane na romantickú nôtu. Medzi najhorúcejšími trendy nájdeme tmavé kvetinové vzory, tiež žiarivo tehlovo červené šaty, fandia sa aj fialovým odtieňom. Ovšem ak narazíte na šaty, ktoré budú v tradične jesenných odtieňoch, neurobíte zle, ak si taký kúsok kúpite. Práve naopak – také kúsky sú vždy skvelou voľbou.

Pokiaľ chcete taky hrať na jesenné romantickú nôtu, investujte do šat, ktoré budú romantické, ktoré budú vysadené ružami alebo napríklad jesenným lístím. Tých sa tiež nebojte.

Špecifickým potlačou pre tohtoročnú jesennú sezónu sú zvieracie potlače. Mnohí stylisti však tvrdia, že zvieracie motívy sú nahradené klasickými kockami alebo prérijním motívom, ktorý je plný hnedých tónov. Nebojte sa ani odtieňov s geometrickými tvarmi alebo šatám, ktoré vyzerajú ako zo sedemdesiatych rokov.

Ďalšie krásne šaty tohtoročnej jesene

Okrem spomínaných šat sa tento rok nosia aj šaty v štýle divokého západu, ktoré krapet zjemní štruktúra volánu na hrudi alebo na ramenách. Balónové rukávy sú opäť v móde, rovnako ako ozdobné riasenie, ktoré je však typické už pre osemdesiate roky.