Ako často prať aké prádlo?

Pranie bielizne nie je nič ľahké. Mnohí ľudia si myslia, že hádzať do práčky bielej spoločne s čiernym bielizňou ničomu nevadí, lenže tak to nie je. Vadí to, škodí to hlavne prádlu, ktoré tak stráca svoju elasticitu, tiež svoju farbu. V súčasnej dobe najmä mladí ľudia nevedia, ako majú správne prať. Predsa len oblečenie je rôznych farieb, tiež je vyrobené z mnohých rôznych materiálov a niektoré modely vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Ponúka sa preto otázka, ako jednotlivé kúsky oblečenia vyprať, aby boli naozaj čo najdlhšie čisté, aby si udržali svoju farbu a podobne?

Aj keď pranie bielizne vyzerá relatívne komplikovane, naozaj to nič komplikovaného nie je. Nie je to tak zložité, ako sa mnohí ľudia domnievajú, len to človek musí pochopiť. Aj keď niektoré kúsky oblečenia máte v skrini mnoho rokov, aj také kúsky môžete zachrániť jediným vypraním. Ako sme spomenuli, je len treba vedieť, ako na to.

Vhodný prací prostriedok je základom úspešného prania

Pravidlo číslo jedna znie – vyberte si najskôr vhodný prací prostriedok. Ak si zvolíte vhodný prací prostriedok, máte vyhrané, to je totiž základ úspešného prania. S jedným pracím prostriedkom si už naozaj nevystačíte, dnes už je potrebné mať aj prác gély na čiernej, bielej a taky na farebnú bielizeň. Je naozaj potrebné mať toľko pracích prostriedkov, každý prací prostriedok má totiž iné zloženie a zloženie je určené na iný typ bielizne. Trebárs pracie prostriedky na bielu bielizeň obsahujú skôr bieliace látky, ktoré by na farebnom oblečení urobili len neplechu.

Aviváž používajte opatrne

Každý človek chce, aby mu bielizeň naozaj krásne voňalo, o tom niet pochýb. A tak do prania pridáva aviváž, často s ňou dokonca nešetrí. Lenže pravdou je, že príliš aviváže veľa škodí. Aviváž sa zásadne nepoužíva na funkčné materiály a tiež na modely zo špeciálnych materiálov, môžu sa tak zničiť ich vlastnosti, ktorými spomínané materiály vynikajú.