Kreatívne veľkonočné nápady, ktoré zvládnete aj s malými deťmi

Sviatky jari sa nezadržateľne blížia a vy premýšľate, ako zabaviť svoje dieťa a zároveň vytvoriť nejakú tú veľkonočnú dekoráciu? Máme pre vás niekoľko tipov, ktoré zvládnete aj s tými najmenšími. Urobte si krásnu kreatívnu chvíľku a užite si srandu pri spoločnom tvorení.

Vytvorte si rastúce obilie

Opatrne rozbite vajcia a naplňte každú polovicu škrupiny trochou hliny. Na ňu položte niekoľko semien pšenice a potom opäť malú vrstvu hliny. Deti môžu hlinu vkladať do škrupiny napríklad pomocou lyžice, precvičia si pri tom jemnú motoriku. Rodičia potom môžu na škrupinu namaľovať veselú tvár. Potom už len denne zalievajte a čakajte, až panáčikovi vyrašia veselé veľkonočné vlasy.

Zajac nesmie chýbať

Zajaca z papiera si vytvorte ako dekoráciu do detskej izby. Namaľujte dieťaťu na veľký papier siluetu zajaca a vyzvite ho, aby pomocou prstových farieb zafarbil uši, hlavu i telo. Potom už len prilepte pohyblivé očká, ktoré zoženiete v papiernictve, a máte hotovo. Dekorácia bude zdobiť napríklad okno izbičke.

Venček zo škrupín

Ako prvú krásnu dekoráciu na jedálenský stôl, do obývacej izby, alebo napríklad na vchodové dvere, si pripravte venček vytvorený z vaječných škrupín a farebných dekoračných pierok. Pridať môžete aj malé zväzočky slamy, sena alebo vrecoviny. Dieťa vám bude ochotne všetky potrebné súčasti chystať a podávať, vy ich následne prilepíte ku korpusu venca pomocou tavnej pištole.

Veľkonočné zápichy do kvetináčov

Odložte si niekoľko drievok od nanukov. Potom dieťaťu namaľujte obrys veľkonočnej kraslice a vyzvite ho, aby ich napríklad pomocou špuliek do uší namočených do temperových farieb ozdobilo. Takto vyzdobené vajíčka nechajte chvíľu uschnúť a potom ich vystrihnite. Nakoniec dovoľte dieťaťu, aby pomocou dlhého štetca namočeného v lepidle na papier prilepilo vajíčka k drievkam od nanukov. A krásne zdobenie pre vaše kvetináče je na svete.

Prajeme vám príjemné tvorenie a tešenie sa na sviatky jari.