Kožené topánky sú v zime dobrou voľbou, ale ako sa o ne starať?

Ak ste si na zimu zaobstarala topánky z kože, je vidieť, že si zakladáte nielen na ich stále atraktívnom vzhľade, ale aj na kvalite. Tiež vám najskôr nevadí ani ich vyššia cena, pretože viete, že dlhodobo ušetríte. V topánkach z pravej kože sa môžete ukazovať naozaj aj niekoľko sezón, ale jedine v prípade, že sa o ne dobre postaráte. Aké sú výhody topánok z pravej kože a ako sa o ne starať? 

Poznáte všetky výhody topánok z pravej kože? 

Dámske topánky z pravej kože sú evergreenom každej zimnej sezóny. Ženy, ktoré je aj napriek vyššej cene uprednostní pred lacnejšími topánkami zo syntetiky, sú ozajstnými znalkyňa, pretože koža je na zimu viac ako ideálne. Nôžka sa v topánke z kože nepotí, pretože topánky dýchajú, ďalej neprepustí vlhkosť a tvarovo sa nohe prispôsobí. Na rozdiel od náhradiek z plastov a syntetiky budú topánky z kože váš botník obývať výrazne dlhšiu dobu. Nosiť ich môžete bez obáv aj niekoľko sezón, bez straty na svojom atraktívnom vzhľade. Topánky z kože majú jednoznačne punc luxusu a kvality, aby vám pristali aj naďalej, sa treba o ne dobre starať. Ako vyzerá starostlivosť o kožené topánky? 

Kožené topánky potrebujú pravidelnú starostlivosť 

Kožené topánky potrebujú pravidelnú starostlivosť. Už preto, že boli drahšie investíciou a preto určite chcete, aby ako nové vydržali čo možno najdlhšie. Tiež preto, že sa koža v niektorých okamihoch chová spôsobom, ktorý by mohol pocit z pekných topánok nadobro pokaziť. Je potrebné, aby ste svoje kožené topánky každý deň, až prídete domov očistili vlhkou handričkou. Tým je zbavíte nečistôt a soli, ktorá má snáď najväčší vplyv na ich vzhľad. Soľ môže na koži chemicky pôsobiť, čo môže časom spôsobiť na obuvi nepekné fľaky. Tiež je dôležité, aby ste vaše topánky nechali zakaždým poriadne vysušiť. Ale pozor, nedávajte ich na kúrenie, pretože na ňom by mohla kože stvrdnúť a nepekne zmeniť svoj tvar. Najlepšie urobíte, keď je vypchať obyčajným novinovým papierom a necháte ich uschnúť voľne v miestnosti pri izbovej teplote. Ďalej je veľmi dôležité voskovanie a impregnácia. Dnes vám v obchode s obuvou už pri kúpe kožených topánok ponúknu na to určené prípravky. Tie kožu ochráni a pomôžu ju udržať stále atraktívny vzhľad. Túto ochranu nemusíte vykonávať každý deň. Stačí si k tomu občas sadnúť. 

Kožené topánky sú dobrou investíciou na zimu. Ak sa o ne budete dobre starať, môžete ich bez obáv nosiť aj niekoľko sezón.