Koľko stojí najdrahšie šaty na svete?

Ženy milujú nakupovanie. Za nové oblečenie dokážu minúť skutočne veľké peniaze. Páni sa tomu čudujú, ale nemajú sa čomu diviť – rovnako ako páni sú ochotní minúť desaťtisíce za auto, ženy to sú schopné minúť za oblečenie. Otázkou však je, aká je ich hranice. Aké je vaše suma, ktorú by ste boli ochotné zaplatiť za také šaty? Päť tisíc korún? Desať? Niekoľko miliónov? 

Ak vaša hranica siaha k miliónom, potom by ste sa možno radi poznali nejaké šaty, ktoré toľko stoja. Prečo sa zaujímať o obyčajné šaty, keď sa môžeme zaujímať o tie najdrahšie na celom svete? Dámy, zoznámte sa – toto sú tie najdrahšie šaty na celom šírom, veľkom svete! 

Šaty, ktoré sa zapísali do histórie 

Na svete existuje hneď niekoľko skutočne luxusných kúskov, ktoré sa radia k tým najdrahším na svete. Avšak pred niekoľkými rokmi sa rozhodla módna návrhárka a dizajnérka Debbie Wingham zapísať do histórie. Rozhodla sa totiž svetu predstaviť róbu, ktorá bola pokrytá 50-tich dvoukarátovými diamanty čiernej farby. Ich hmotnosť bola obrovských trinásť kíl. 

Najdrahšie súčasťou šiat je jeden vzácny červený diamant, ktorý je dominantou celých šiat. Okrem tohto diamantu a mnohých čiernych diamantov na nich nájdeme aj skoro devätnásť set menších bielych diamantov, ktoré sú zasadené do platiny. 

Jedná sa o precíznu ručnú prácu. Na výrobu a ušitie týchto šiat je potreba dvoch set stehov, ktoré sú samozrejme len zo čtrnáctikarátové zlaté nite. 

Koľko šaty stojí? 

Na tieto šaty by sme si však šetrili snáď celý život. Stojí totiž neuveriteľných 351 miliónov! 

Jedny šaty a meno, ktoré pozná naraz celý svet 

Návrhárka Debbie sa touto róbou nielen dostala do histórie, ale tiež svoje meno preslávila po celom svete. Teraz do jej (predtým úplne neznámeho) butiku chodí tie najslávnejšie celebrity, ku ktorým sa radí napríklad Kate Winslet, Dita von Teese alebo Hilary Swank.