Keď chcete začať chovať vtáky

Ľudia dnes hľadajú spôsoby, ako využiť svoj voľný čas. Kým niekto sa zameria na online hry, iní svoj voľný čas využijú k športu a ďalšie sa zameria na chov vtákov. Chov vtákov je bezpochyby veľmi pekný koníček, ktorý vás nebude moc stať, navyše vás nebude stáť žiadne nervy a dokonale vás upokojí. Chov vtákov je v súčasnej dobe napodiv čím ďalej obľúbenejšie, aj keď sa jedná o jeden z najstarších koníčkov vôbec. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí chcú vtáky správať, máme pre vás zoznam toho najdôležitejšieho, čo je potrebné si premyslieť alebo zohnať.

Viete, aký druh vtáka budete správať?

Dnes je možné chovať naozaj akýkoľvek druh vtáka. Ak ste milovníkom exotiky, pravdepodobne vás zaujmú papagáje, ktoré môžete naučiť hovoriť. Ak ste milovníkom farieb, nebudete váhať nad krásne sýto žltým kanárikom. Ak ste začiatočník, radšej vsadíte na starú známu nenáročnú klasiku v podobe andulky.

Či už sa rozhodnete pre akýkoľvek druh vtáctva, pamätajte, že platí pravidlo, a síce čím väčší druh, tým viac starostí a tým väčšia bude počiatočné investície. Papagája naozaj neohromíte drobnú klietok pre andulky, ktorú ste kúpili za pár korún.

Dôležitý je výber vtáčieho obydlia

Keď už sme spomenuli vtáčia klietka, chvíľku pri vtáčieho obydlia zostaňme. Výber obydlia pre vtáky je veľmi, veľmi dôležitý, o tom niet sporu. V prípade, že sa rozhodnete pre chov vtáctva, musíte mať dopredu kúpenej obydlia, do ktorého vtáka umiestnite. Obydlia by malo byť tak veľké, aby si v ňom vták mohol roztiahnuť svoje krídla, prípadne sa preletieť. V opačnom prípade nebude vták spokojný, naopak sa bude chcieť z klietky či vonkajšie voliéry dostať.

Odporúčame si takú klietku pre vtákov zložiť svojpomocne. Kúpte si stavebnicu Aluhobby, z ktorej zostavíte presne také vtáčie obydlia, aké chcete mať. Hliníkové profily, sitá a iné ďalšie súčiastky zaručujú vysokú kvalitu klietok.