Kde v Brne nájsť tú pravú pizzu?

Máte radi kvalitné pizzu, ale už ste otrávení z nevydarených pokusov o ňu? Poďte sa teda pozrieť ako vlastne pravá talianska pizza vznikla a kde si ju vychutnať aj v našom meste.

Názov pizza je odvodený zo slova picea, ktoré pochádza z neapolského dialektu taliančiny. Označovali sa ním pečené placky z kysnutého cesta, na ktoré sa kládli ďalšie ingrediencie. Pizza však vznikla už v dávnej minulosti. Sama história tejto placky siaha až do roku 500 př.n.l, kedy si v časoch Perzskej ríše vojaci piekli chlebové placky na svojich štítoch.

Zaujímavosť: Neapolská pizza je od roku 2010 zapísaná EÚ do zoznamu tradičných jedál a jej recept je teda regulovaný zákonom.

Tip: Keď sa povie talianska kuchyňa hneď po pizzi si každý vybaví kvalitné cestoviny. A práve cestoviny Brno Caruso si môžete objednať až domov, ak práve na pizzu nemáte chuť.

Dejiny modernej pizze sa začala písať v 18. storočí, kedy sa v Taliansku začala pestovať rajčiaky, ktoré spoločne so zemiakmi Španieli zaviedli v Európe po objavení Ameriky. Dnešné pizza sa zrodila pod Vezuvom odkiaľ sa rýchlo rozšírila do celého sveta.

História pizze je dlhá a krásna, má však pramálo spoločné s tým, čo nájdete v mraziacich boxoch supermarketov a vo väčšine bistier. Kto by tiež zvládol urobiť kvalitné pizzu lepšie, než rodený Talian?

Ak ste po prečítaní článku dostali chuť na kvalitnú pizzu pripravovanú rodeným Talianom podľa tradičných receptúr a predovšetkým z kvalitných surovín, navštívte stránku Pizza Brno Caruso a nechajte si ju priviesť priamo k vám domov.

Dobrú chuť!