Káva nielen na pitie

Kávu poznajú snáď všetci. Niektorí z nás ju milujú a vypijú i niekoľko šálok za deň. Niekto ju zase na chuť neprišiel. Káva ale nemusí slúžiť len ako nápoj, ale aj ako pomocník v domácnosti. Že si nedokážete predstaviť, v čom by vám káva doma mohla pomôcť? My vám dáme pár typov, ako ju využiť aj inak ako len na pitie.

Lapač pachov

Každý z nás to iste veľmi dobre pozná. Do koša ste vyhodili niečo, čo práve veľmi vábne nevonia, vonku prší, nikomu sa s košom proste a jednoducho nechce. Stačí nasypať trochu kávy na dno koša a tá pohltí všetky nežiaduce pachy.

Tiež ak potrebujete prevoňať vašu šatníková skriňa a zbaviť ju nežiaducich pachov. Skúste do látkového vrecúšku nasypať trochu zrnkovej kávy. Tá vašu skriňa skvele prevonia jemnou kávovou vôňou a pohltí zápach.

Ak sa vám v chladničke zmiešalo mnoho vôní z jedla a vo finále z toho vznikol nepríjemný zápach, nebojte sa do malej misky nasypať mletú kávu a vložiť ju do police v chladničke. Káva absorbuje všetok nežiaduce odér.

krásne kvety

Patríte medzi milovníkov izbových kvetov? Milujete, keď vám vykvitnú a skrášli váš domov? Až dopijete kávu, ktorá by teda nemala byť sladená, skúste vychladnutý usadenina občas nasypať do kvetináča. Káva pôsobí ako prírodné hnojivo a dodá kvetine vitalitu. Kvetina vám bude častejšie kvitnúť a farby kvetov budú sýtejšie.

Tiež sa vám občas u zalievanie stane, že kanvičkou nalomíte či ulomíme list? Nie je potrebné vyzúvať. Skúste potrieť kávou poškodenia miesto. Zlom sa zacelí a list porastie ďalej.