Kam sa tento rok vydať na dovolenku?

Na dovolenku väčšinou jazdíme v lete a je to niečo, na čo sa tešíme celý rok. Predsa len je to zaslúžený odpočinok. Väčšinou sa vydávame na dovolenku do zahraničia, kde trávime celé dni pri mori, kde sa opaľujeme a popíjame lahodné drinky, ktoré nám namiešali miestni pracovníci. Avšak aj dovolenky v Česku sú unikátne, sú plné turistiky i návštev zaujímavých miest. Ak sa už teraz rozmýšľate, kam sa tento rok na dovolenku vydáte, máme pre vás pár tipov na miesta, ktoré by ste rozhodne mali tento rok vidieť. 

Samozrejme takýchto miest je na svete habadej, ale existuje ich niekoľko, ktoré stoja za navštívenie. Aké miesta to sú? 

  • Taliansko

Aj keď si mnoho ľudí hovorí, že Taliansko nie je nič nové, nič čo by vás prekvapilo alebo nič, čo by ste už nevideli, mali by ste sa sem vydať na miesta, kde ste ešte možno ani neboli. Veľa ľudí jazdí do Talianska práve za slniečkom a za morom, ale Taliansko nie je len o slniečku a o mori. Zájdite sem na takzvanú aktívnu dovolenku, pri ktorej si slniečka na pláži budete užívať minimálne, za to však návštevou všetky miesta, ktoré za navštívenie stojí. Neminiete Benátky, ktoré sa onedlho potopí, neminiete ani obľúbený Rím, ktorý je jedno z najkrajších miest sveta. 

  • Afrika

Ak vás taká aktívna dovolenka nadchla, navštívte aj Afriku! Síce je to jedna z tých drahších dovoleniek, ale za to tu zažijete niečo, čo nikde inde nezažijete. Zájdite si na tunajšie safari, ktoré vám ponúkne pohľad na zvieratá, ktoré v Česku vídate len v klietkach alebo za sklom v zoologických záhradách. Budete im úplne blízko, slonmi aj opice si budete môcť takmer pohladiť. 

Samozrejme pár dní môžete stráviť aj pri tunajšieho mora. Nezabúdajte ale na to, že v Afrike je najteplejšie vtedy, keď u nás sú chladné ročné obdobie. Najteplejšie je tam teda vtedy, keď je u nás zima, ale ani vtedy, keď je u nás leto, tam nebudete mrznúť.