Jeseň v znamení tenisiek. Aké si zaobstarať?

Jeseň je ročné obdobie, ktoré sa nesie v znamení tenisiek. Aj keď sme tenisky nosili hojne aj počas leta, počas jesene sa nosí ešte viac. Nenosí sa však typické plátenky, ale práve naopak – pevnejšie typy obuvi, ktoré ochránia nohu pred dažďom a ktoré len tak nepremoknú. Ostatne ak ste si už všimli jesenných kolekcií, ktoré zavítali do obchodov, viete, aké konkrétne tenisky sa aktuálne nosí. Pre tých, ktorí ešte jesenná kolekcia nezaregistrovali, prinášame zopár tipov.

Na jeseň sa ľudia tešia z jedného jediného dôvodu, a to práve kvôli pohodlným teniskám, ktoré možno nosiť takmer neustále. Navyše dnes sa tenisky nosia skutočne ku všetkému, nezáleží na tom, či sa jedná o elegantný outfit alebo o ležérne look.

Vráťme sa však k aktuálnym hitom medzi teniskami, do ktorých sa oplatí investovať.

Ugly tenisky sú najhorúcejšie trend jesene

Už nejakú dobu sú na trhu takzvané ugly sneakers čiže ugly tenisky. Ide o masívne topánky, ktorým sa tiež hovorí „otcove botasky“. Na nohe vyzerajú skutočne masívne, človek je rozhodne neprehliadne.

Aj keď by si jeden povedal, že sa nosia len k športovým outfitom, nie je to tak. Napodiv štylisti odporúčajú, aby sa nosili k elegantným kostýmom.

Trekové tenisky sú tiež hitom

Veľmi podobné tenisky sú takzvané trekové tenisky, ktoré poznajú hlavne milovníci turistiky. Trekové tenisky so skutočne veľmi podobajú ugly teniskám, sú však medzi nimi isté rozdiely. Väčšinou sú trekové tenisky trochu farebnejšie než ugly sneakers, horšie sa teda kombinujú.

Kotníkové tenisky sú nestarnúci klasikou

Možno nie ste milovníkom výrazných topánok. Doporučujeme preto investovať do klasických členkových tenisiek, ktoré sú nestarnúci klasikou. Vyhnite sa však členkovým pláteným teniskám, na jeseň sa vážne nehodí. Radšej dajte prednosť ponožkovým kúskom.