Ako si užiť zvyšok tohtoročnej jesene?

Jeseň sa pomaly, ale iste chýli ku svojmu koncu, čo znamená, že by sme si ho mali užiť plnými dúškami, kým medzi nami ešte je. Až príde studená zima, budeme na jeseň spomínať, tak nech to stojí za to. Ak patríte k milovníkom jesene, určite chodíte na farmárske trhy, ktoré sa preťahujú z jari do leta a z leta do jesene. Teraz u je však ich posledná sezóna, a tak si farmárske trhy naozaj užite dosýta. Samozrejme farmárske trhy nie sú to jediné, čo je na jesene krásne a zaujímavé. Máme mnoho ďalších tipov, ako si tohtoročnú jeseň ešte užiť.

Jedzte farebne

Jeseň je ročné obdobie, ktoré je známe pre svoje farby, pre svoju farebnosť. Vměstnejte trochu farieb tiež do vašich jedál, ktoré počas dňa konzumujete, hneď vám bude zase o niečo lepšie. Nebojte sa rôznych druhov zeleniny alebo pokrmov, ktoré nesú odtiene žltej alebo oranžovej. Pridaním farieb do jedálnička k sebe privediete pozitívnu energiu.

Dokončite veci, ktoré ste začali

Bohužiaľ je jeseň obdobím, ktoré sa nesie v znamení depresiou. Depresia však vôbec nemusí ani začať, ak dorobíte a dokončíte všetko, čo ste v poslednej dobe začali. Urobte to skôr, než príde zima, ktorá je synonymom zníženej produktivity. Počas jesene aj napriek známu a povestnú jesenné únavu sa snažte pracovať efektívnejšie a dôslednejšie, naozaj sa to oplatí. V zime potom budete môcť spomaliť, čo napokon iste oceníte.

Opustite tých, ktorí vo vašom živote nemajú miesto

Niekto vás sklamal alebo naštval a vy ste zatiaľ nemali silu s ním akokoľvek zatočiť a vyhodiť ho zo svojho života? Jeseň je napodiv obdobie, ktoré je pre vyraďovanie tých nepotrebných zo života ako stvorené. Ak teda máte pri sebe niekoho, s kým nechcete zdieľať ďalšie dni svojho života, ak máte vo svojom okolí niekoho, koho vo svojom živote mať nechcete, jednoducho mu práve v tomto období povedzte zbohom.