Jedny z najdrahších topánok vlastní aj Beyoncé – koľko stáli?

Hovorí sa, že žena by v obchodoch minula aj svoju dušu. Lenže ženy, aj keď sa to nezdá, majú pri nakupovaní svoj rozum. Ženy nekúpia nič, čo je predražené, na druhú stranu nekúpi ani nič podozrivo lacného, pretože kto vie, čo sa za tak nízkou cenou skrýva. Všeobecne je však známe, že ženy by za jednu vec minuli čokoľvek. Tou vecou sú topánky. Topánky sú akousi výnimkou, čo potvrdzuje pravidlo. Za ne by ženy dali snáď všetko! Každá žena si ale musí zodpovedať, kde je akási hranica, cez ktorú už by neprešli. Pri speváčke Beyoncé je táto hranica asi desať miliónov korún – za osem si totiž kúpila jedny z najdrahších topánok sveta.

Najdrahšie topánky na svete stoja vážne veľa a len máloktorá žena by za ne toľko utratila. Beyoncé sa za nich predsa len rozhodla minúť a tak celému svetu ukázala, že aj táto americká speváčka je predsa len márnotratná (tvrdilo o sebe že nie je, bohužiaľ toto zistenie svedčí o opaku).

Ako topánky vyzerajú?

Keďže tieto topánky stoja osem miliónov korún, to znamená, že nie sú práve obyčajné. Podľa samotnej Beyoncé sa topánky dajú popísať ako korunovačné klenoty na nohu. Sú vyrobené zo zlata a platiny. Dohromady majú na sebe skoro trinásťsto drahých kameňov (konkrétne ich je 1920 drahých kameňov). Tieto topánky ponúkal Shellis, ktorý predal konkrétne dvoje topánky – jedny sa predali bohatému kupcovi z Dubaja a druhé práve Beyoncé.

Viac k cene:

Cenu topánok sme samozrejme už spomínali, napriek tomu ju treba trochu okomentovať. Nie je to predsa cena, ktorá sa bežne za topánky dáva. Topánky stoja zhruba 200 tisíc libier, čo je skutočne v prepočte necelých osem miliónov korún!

Aby sme trochu pocuchali nervy všetkým tým, ktorí by si na také topánky chceli robiť zálusk, ktorí by po týchto topánkach túžili, pri súčasnom priemernom plate v Česku, čo je zhruba dvadsaťpäť tisíc korún, si na topánky zarobíme za 26 rokov.