Idete si zabehať? Vyberte si štýlové oblečenie

Dnes je beh veľmi obľúbeným športom. Je to športová aktivita, pri ktorej dokonale „vypneme“ a zahodíme starosti za hlavu. Pre mnohých z nás je to jediná chvíľa, kedy si môžeme vypočuť obľúbenú muziku, pretože často ani na počúvanie obľúbených piesní nie je čas. Aj keď je beh aktivitou, ktorá sa dá vykonávať v priebehu celého roka, väčšina ľudí behá najradšej za teplého počasia alebo aspoň za slniečka. Keďže slniečko už vykuklo, mnoho ľudí sa odhodlalo začať opäť po zime behať. Lenže aj keď slniečko svieti a niekedy dosť hreje, teploty ešte nie sú tak vysoko. Nepodceňujte preto vhodné oblečenie.

Už dávno sa nemusí behať v plandavých teplákoch a voľnom tričku, vďaka ktorému sa bežalo pomerne ťažko, pretože nás vietor spomaľoval. Žijeme v dobe, keď možno kúpiť oblečenie, ktoré je pre beh ako stvorené. Je to funkčné oblečenie, ktoré možno využiť nielen na tomto športe.

Prečo je funkčné oblečenie tak skvelé?

O funkčným oblečenie ste iste dobre počuli. Jedná sa o oblečenie, ktoré dokonale absorbuje pot. Nielen, že sa nemusíte báť kruhov od potu na chrbte či v podpazuší, ale tiež sa nemusíte báť prechladnutia. Vietor pod funkčné oblečenie neprenikne, nebudete si tak zahrávať so svojim zdravím.

Tip pre bežcov: Skvelú ponuku funkčného oblečenia nájdete v internetovom obchode monturashop.cz, kde okrem oblečenia nájdete aj obuv či vybavenie vhodné pre všetky outdoorové športy.

Čo si obliecť?

Mnoho ľudí si môže povedať, že vďaka tenkosti funkčného oblečenia v ňom musí byť zima. Lenže nie je to tak. Funkčné oblečenie sa vrství, teda sa v ňom budete cítiť ako cibuľa. Nikdy na funkčné tielko neobliekajte huňatou, hrubú vestu, ktoré by vám len sťažovala beh. Na tielko si oblečte buď priamo mikinu, alebo (pri väčšom chlade) tričko a mikinu oblečte až potom. Navrstvite sa, len tak sa ochránite pred chladom.

Pri behu nezabúdajte ani na doplnky. Je potrebné myslieť na čelenku na uši či čiapku, ktorá ochráni pred nepríjemne chladným jarným vetríkom. Ak chodíte behať ráno, neuškodí si vziať šatku v podobe tuneli, aby vám nenachladlo krk.