Ako účinne odstrániť bežné nečistoty z koberca?

Väčšinou sa to stáva vtedy, keď k nám príde návšteva. Keďže sa povráva a popíja, ľahko sa omámíme alkoholom a potom sa stávajú nehody, ako je napríklad prevrhnutiu pohára s červeným vínom, ktoré sa v jednom obyčajnom okamihu vyleje na nový koberec. Ako je všeobecne známe, červené víno robí obrovské škvrny na kobercoch (teda nielen na nich), ktoré idú veľmi ťažko dole. Lenže takéto škvrny od pitia nie sú zďaleka tými jedinými nečistotami, ktoré idú z takéhoto koberca zle.

Pokiaľ máte doma koberec, bohužiaľ musíte očakávať to, že sa sem tam zašpinia. Niekedy to urobia deti, inokedy nešikovnosť návštevy, inokedy to urobia domáci maznáčikovia, ak je teda máme v domácnosti. Aby ste si vždy vedeli s takými škvrnami rady, prinášame vám pár tipov, ktoré vám zaručene pomôžu sa bežných i tých menej častých nečistôt zbaviť.

Ako sa zbaviť žuvačky v koberci?

Ak doma máte malé deti, dosť možno sa stane, že sladkosti upadnú na zem a prilepí sa v koberci. Ak spadne na zem také lízatko, väčšinou sa nič nestane, ale ak deťom nechtiac vypadne z pusy žuvačka a deti sa túto nehodu neodhodlajú oznámiť rodičom, žuvačka ide potom z koberca veľmi ťažko (hlavne z tých kobercov, ktoré majú dlhšiu vlákna). Ak zistíte, že sa vám do koberca prilepila žuvačka, stačí na ňu priložiť kocku ľadu. Žuvačka stvrdne a zrazu pustia z vlákien a ľahko ju potom odstránite pomocou obrúska.

Ako odstrániť žmolky z koberca?

Ak máte v domácnosti staršie koberec, je možné, že sa vám už na niektorých miestach koberce objavujú žmolky. Žmolky sú úplne bežné, väčšinou sa odstraňujú pomocou žmolkovače, ale ak ani tento stroj nezaberá, mali by ste vytasiť žiletku.

Ako odstrániť škvrny od červeného vína?

Na červené víno najlepšie pomáha citrón alebo sóda a horúca voda. Pred vodou očistíte škvrnu, najskôr ju pokvapkajte citrónom alebo posypte sódou a trochu ju pokropte.