Gucci predáva šaty pre mužov. Prečo s tým značka začala?

Ak sledujete dianie v módnom svete, potom viete, že Gucci sa rozhodol predať svoje šaty pre mužov, a to za viac ako šesťdesiat tisíc korún. Talianska značka sa rozhodla urobiť tento razantný krok z jedného jediného dôvodu – rozhodla sa týmto krokom bojovať proti toxickým stereotypom, ktoré formujú predovšetkým mužskou rodovou identitu. Inými slovami sa rozhodla bojovať s premenlivosťou v sexualite, čo je aktuálne pomerne veľké tému, ktoré sa v spoločnosti rozoberá.

Talianska značka Gucci patrí k tomu najlepšiemu a zároveň tiež k tomu najluxusnejšiemu, čo módne trh ponúka. O tom niet pochýb ani sporu. Možno aj vďaka tomu sa značka rozhodla k tomuto radikálnemu kroku, ktorý možno otvorí oči mnohým ľuďom. Predsa len má značka naozaj veľké dosahy a využiť ich na tento účel – to môže fungovať.

Šaty pre mužov pripomínajú deväťdesiate roky

Gucci nie je práve mužskú značkou. V ponuke nájdete predovšetkým parfumy, kabelky alebo rôzne dámske oblečenie. Novinka v podobe mužského oblečení preto vyvolala vo svete módy veľký boom. Otázkou teraz zostáva, ako nové oblečenie pre mužov značky Gucci vyzerá.

Na prvý pohľad vám outfity, ktoré sa pod spomínanou značkou predávajú, pripomínajú deväťdesiate roky, konkrétne potom takzvané grunge obdobie. Sem patrí napríklad to, čo ľudia nosili na koncerty kapely Nirvana a podobne. Gucci sa práve frontmanom kapely inšpirovala. Predsa len práve Kurt Cobain sa často ukazoval v dámskych šatách svojej manželky.

Kolekcia, ktorá sa nesie v mene fluidity v sexualite

Aktuálna kolekcia na jeseň / zimu 2020 však zahŕňa aj roztrhané rifle, ktoré značka novo priniesla. Kolekcia sa však predovšetkým nesie v zmieňovanom duchu, a síce v mene fluidity v sexualite. Značka sa tak rozhodla zbúrať hranice medzi tým, čo spadá do dámskeho oddelenia a čo už do pánskeho.