Ako zatočiť so žltými zubami, ktoré kazia náš vzhľad?

Rovnako ako platí, že šaty robia človeka, platí aj to, že zuby sú súčasťou nášho celkového vzhľadu a že sa podieľa na prvom dojme. Na tom, či bude prvý dojem pozitívny alebo naopak negatívny sa podieľa aj náš úsmev. Ak máme zuby žlté a nestaráme sa príliš o ne, druhý človek si o nás hneď pomyslia nie práve pekné veci. Že vás žltý chrup pomerne trápi, ale že neviete, ako si zuby vybieliť? Nechcete utrácať za dentálnu hygienu alebo za chemické bielenie zubov, ktoré by dostalo váš rozpočet do kolien? Je načase skúsiť niekoľko osvedčených rád.

Pamätajte na to, že za skúšku nič nedáte. A jednotlivé tipy vám nemôžu uškodiť, môžu len pomôcť. Tak to vyskúšate najskôr?

Poznáte trik s kurkumou?

Kurkuma je veľmi obľúbeným korením, ktoré sa veľmi silno podobá kari. Býva súčasťou indickej kuchyne, ale ľudia ho pridávajú aj do iných pokrmov. Dôvodom toho sú antibakteriálne účinky tohto korenia. A aj keď je korenie sýto žlté, neznamená to, že s ním nevybělíte zubami.

Možno to znie ako jeden veľký paradox, ale skutočne je to tak. Kurkuma vie bieliť zuby. Jedná sa o prírodný bieliaci prostriedok, ktorý však prináša belosť až s postupom času, nie ihneď. Preto to nevzdávajte.

Kokosový olej alebo aktívne uhlie

Ďalšími spôsobmi, ako doma v kúpeľni vybieliť svoje zuby, tak za pomocou kokosového oleja alebo aktívneho uhlia. Čo sa týka kokosového oleja, hovoríme tu o kúzelníkovi vo svete kozmetiky. Vie zatočiť s celou kopou kozmetických neduhov, nielen so zažltnutými zubami. Ak si ho budete aplikovať na zuby treba po večernom čistení zubov, rýchlo sa dočkáte oslnivo bielych zúbkov.

Rovnaký účinok má tiež aktívne uhlie, ktoré sa stáva súčasťou celej hŕbu bieliacich pást na zuby. Aktívne uhlie okrem toho, že vie vybieliť zuby, vie tiež odstrániť všetky povrchové nečistoty zo zubov. Tiež je to fantastický pomocník v boji proti nepríjemnému zapáchajúcemu dychu.