Farebná typológia vám pomôže s výberom módnych kúskov

V niektorých farbách vyzeráme dokonale, a iné nám naopak na kráse uberajú. Voľba odtieňa je totiž oveľa dôležitejšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Prečítajte si viac o farebné typológiu a v obchode už nikdy nebudete váhať. Už pri pohľade na módny kúsok totiž budete vedieť, či vám môže lichotiť, alebo nie.

Jarný typ

Zamerajte sa prevažne na svoju pleť a oči. Ak ste blondínky, máte ryšavé alebo svetlo hnedé vlasy, pravdepodobne spadáte práve do jarného typu. Táto kategória je tiež špecifická zelenými alebo modrými očami a pár pehami, ktoré sa môžu objaviť v lete pri pobyte na slnku.

Ak ste ukážkovým príkladom takého typu, ideálne vám pristanú farby jari. Svetlo modrá, žltá, biela, fialová, korálová a marhuľová. Nezabudnite ale, že všetky odtiene musia mať teplý podtón.

Letný typ

Letný typ by sa mohol ľahko zameniť s jarným, ale títo svetlí ľudia majú navyše ešte olivový nádych pleti. Lepšie je to vidieť, ak sa opáli. Niekedy majú predstavitelia letného typu tiež hnedé oči. Hodia sa k nim rovnakej farby, ako má jarný typ, avšak so studeným podtónom.

Jesenný typ

Ak je vaša tvár vyložene posiaty pehami, ktoré na vašej pleti zostávajú bez rozdielu počasie po celý rok, spadáte do jesenného typu. Najčastejšie sa jedná o ženy sa ryšavými a svetlo hnedými vlasmi. Vždy kombinujte teplé odtiene a najčastejšie voľte červenú hnedú a zelenú. Jednoducho vždy tie farby, ktoré nájdete v jesennej prírode.

Zimný typ

Pleť je u zimného typu veľmi bledá a slnko jej škodí viac, než ostatným. Podtón ich pleti je na rozdiel od letného skôr ružovkastý. Ako jedinému typu im pristane sýto čierna a mnoho odtieňov tmavo modrej. Báť sa nemusí ani ružovej či fialovej, ktorá podčiarkne nenápadnú pleť.

V teplých farbách vyzerajú neprirodzene a nelichotivo. Rovnaké pravidlá platia aj pre líčenie, ktoré by s pleťou malo vždy ladiť.