Prírodné pleťové masky. Zdravie a výživa z ovocia

Nechcete utrácať za predražené pleťové masky? Poďte sa pozrieť, ako úchvatné účinky majú ingrediencie, ktoré sa skrývajú vo vašej špajzi.

citrón

Citrón dokáže pleť stiahnuť a vybieliť. Ak máte mastnú pleť, je pre vás neoceniteľným pomocníkom. Pripravte si masku z ušľahaného bielka, do ktorého pridáte pár kvapiek citrónu. Naneste na pleť a po štvrť hodine zmyte. Táto maska ​​je navyše skvelou prevenciou vzniku čiernych bodiek.

jablko

Nie nadarmo sa hovorí: „Má líčka krásna ako jabĺčka.“ Prajete si aj vy, aby sa vitamíny z jablka postarali o vašu krásnu pleť? Nastrúhajte si jablko najemno a naneste šťavu pomocou kozmetického tampónu na pleť. Ponechajte pôsobiť 15 minút, počas ktorých si doprajete relaxáciu, a potom pleť umyte vlažnou vodou. Radujte sa z vitamínov A, B a C, ktoré práve prirodzenou cestou musela dopraviť na vašu pokožku.

hrozno

Mát suchú pleť a cítite, že prichádzajú prvé vrásky? Stavte na hroznové víno. Stačí, keď si roztlačíme niekoľko guličiek a ich šťavu nanesiete na pleť. Ponechajte pol hodiny, aby sa stihli vsiaknuť všetky vitamíny, a potom vlažnou vodou opláchnite. Na strapcoch oceníte predovšetkým ich vysoký obsah fosforu.

banán

Stopové prvky a predovšetkým vitamín A už sa teší, až sa dostanú na vašu pokožku a budú ju môcť rozmaznávať. Spevňujúce a posilňujúce masku si vytvorte z kúska roztlačeného banánu, ktorý si nanesiete na tvár a necháte štvrť hodiny pôsobiť. Potom stačí umyť vlažnou vodou a radovať sa s prirodzene krásneho výsledku.

ananás

Radostnú správu máme predovšetkým pre majiteľky zrelej pleti – práve vám dokáže ananás preukázať tú najlepšiu službu. Stačí, keď si pár kvapiek ananásovej šťavy vytlačíme do misky a pomocou tampónu ošetríte svoju pleť. Masku po štvrť hodine opláchnite a celý proces opakujte raz týždenne.

Lacné a účinné – také sú prirodzené pleťové masky, ktoré si počas chvíľky vykúzlite z ovocia.