Farby ako strojcovia nálady

Aj keď si to úplne neuvedomujeme, tak farby ovplyvňujú našu náladu. Pokiaľ sa teda chceme cítiť dobre, je potrebné vedieť akými farbami sa musíme obklopovať. Poďme sa pozrieť a vňať tú pravú práve pre vás.

Modrá farba

Táto farba je farbou vyznačujúcou pokoj a mier. Je často používaná v terapeutických miestnostiach alebo aj na pracoviskách, kde na človeka pôsobí zhon a stres. Preto pokiaľ sa cítite rozladení av strese obklopujte sa čo najviac modrou farbou.

Červená farba

Táto farba je farba vášne, vzrušenia a tiež túžby. Len si predstavte ženu v jednoduchých červených šatách. Ako na vás pôsobí? Ako sexy žena plná energie a charizma. Ak nemáte odvahu, zahaliť sa celý do červeného stačí obyčajný rúž, alebo lak na nechty a aj tak upútate pozornosť a vyvoláte rovnaké emócie. Či túto farbu veľmi nepoužívate a zdá sa vám veľmi odvážna použite ružovú a postupne prechádzajte k červenej.

Zelená farba

Zelená farba navodzuje v človeku pocity šťastia a prirodzenosti. Ak ste teda skôr prírodný typ, siahnite po tejto farbe ako v doplnkoch, tak aj v oblečení.

Biela farba

Táto farba je farba nevinnosti a čistoty. Niekto môže mať bielu farbu za nudnú, žiadnu, takú bez energie, ale to je chyba. Táto farbička k vám priťahuje ľudí a navodí v nich láskyplnú, jemnú náladu. Pokiaľ zvolíte napríklad bielu blúzku, otvára vám to veľa možností a kombinácií k zvyšku outfitu. Biela sa krásne spája s ostatnými farbami.

Aj keď to nevnímame, podvedome siahame po farbách podľa našich pocitov. Akú farbu máte najčastejšie na sebe vy?