Ako nosiť čižmy ku kolenám?

Trendy zoblasti topánok sa menia takmer neustále, ale nájdu sa medzi nimi aj stálice, na ktoré ženy nedajú dopustiť celé dekády. Patria medzi ne aj vysoké čižmy siahajúce ku kolenám, ktorých variabilita umožnuje vziať ich ako do práce, tak na rande alebo na divokú párty. To jediné, čo musíte vedieť, je, ako ich správne skombinovať, aby nepôsobili lacno a váš outfit z nich vyťažil čo najviac.

Akú farbu vybrať?

Existuje univerzálnejšia farba topánok ako čierna? Čierne čižmy sa hodia skrátka ku všetkému a v akúkoľvek dennú i nočnú dobu. Stačí knim natiahnuť úzke džínsy alebo sukňu ku kolenám a svetlé vrecko alebo kabát ao elegantný štýl máte postarané. Podobne sú na tom aj hnedé čižmy. Vzime knim stačia džínsy a dlhý kabát v podobnej farbe, v teplejších mesiacoch im pristanú voľné šaty skvetinovou potlačou.

Kožené, či semišové?

A čo materiál? Semišové topánky platia predovšetkým za zimnú obuv, ani v lete ale nemusia zostávať v skrini. Najlepšie vyzerajú v kombinácii so sukňou, šatami alebo dlhou mikinou či svetrom, kedy medzi horným okrajom topánok a lemom oblečenia vznikne niekoľkocentimetrová medzera odhaľujúca kúsok nôh.

Kožené čižmy, obzvlášť tie farebné a vzorované, oblečú skôr odvážnejšie ženy, ktoré sa neboja pritiahnuť pozornosť. Aj tak ale ponúka široké možnosti kombinácií – čo napríklad džínsové mini šortky alebo minišaty s dlhým kabátom?

Aj bez podpätku vám to bude klapať

Niektoré ženy sa lepšie cítia vbotách bez podpätku. Dobrou správou je, že v prípade vysokých čižiem rozhodne nie sú nutnosťou – tieto topánky sú natoľko výrazné, že ani absencia podpätku im neuberie na kráse. Navlečte ich cez skinny džínsy alebo knim vezmite tvídovú sukňu do polovice stehien. Rebelskejší look dosiahnete skoženou bundou a čiernou čipkovou sukňou.

Pokiaľ ale na podpätky nedáte dopustiť, tohtoročná sezóna praje metalickým farbám a výrazným doplnkom. Nebojte sa vrstvenia a sútfitom sa farebne aj štýlovo pohrajte.