Aké oblečenie môžete bez výčitiek vyhodiť zo skrine?

Urobiť čas od času čistku šatníkovej skrine je nevyhnutné, ak si vňou chcete udržať poriadok a urobiť miesto na nové oblečenie. Ak sa nemôžete rozhodnúť, čo vytriediť a čo vziať na milosť, možno vám pomôže nasledujúci článok. Aké trendy sa do módy len tak nevrátia a môžete ich sledovým pokojom vyradiť zo skrine?

Bokovky odložte bokom

Nohavice, ktoré sotva objímajú boky, nenávratne patria minulosti. Nielen, že sú pomerne nepohodlné, ale aj nepraktické – príliš malé vrecká, do ktorých sa takmer nič nezmestí, a nevzhľadne vykukujúca spodná bielizeň nie sú nič príjemné. Navyše pristane len veľmi malému okruhu žien.

Hranatým špičkám odzvonila hrana

Máte v botníku aspoň jedny lodičky na podpätku zhranatou špičkou? Najvyšší čas je vymeniť za modernejší oblý či špicatý variant. Hranaté sandále alebo mokasíny ale ešte môžete vziať na milosť.

Pri topánkach ešte zostaneme, pretože ani ihličkové podpätky tento rok nie sú ušetrené módne kritike. A ruku na srdce – aj keď možno vyzerajú sexy a zvodne, možno je čas dať si chvíľu pauzu od otlačených chodidiel, boľavých nôh a ortopedických problémov. Konieckoncov, ihlové podpätky neboli vymyslené za účelom pohodlia.

Minulosť volá volániky

Blúzky srukávy do zvonu síce zažili svoj malý comeback, nestačil však na to, aby sa na výslní módy udržali nastálo. Nie je vylúčené, že v budúcnosti aj napriek ich nespornej nepraktickosti ešte príde ich čas, zatiaľ ich ale odsuňte aspoň veľa dozadu do skrine.

Volániky a výrazne riasené oblečenie, najmä to farebné, môžete pokojným svedomím vyradiť. Dnešné moderné oblečenie by malo zdôrazňovať prednosti, nie schovávať postavu pod nekonečnými vrstvami látky. Navyše môže riasenie pôsobiť trochu detinsky.

Vetrovky odvial vietor

Pokiaľ všatníku schovávate starú vetrovku vdomnenia, že sa raz znovu vráti do módy, dosť možno si robíte len plané nádeje. A zatiaľ vám zaberá drahocenné miesto, ktoré by sa dalo obsadiť novým oblečením – napríklad módnym vypasovaným trenčkotom.