Exotický ananás – výrazná chuť podporujúci štíhlu líniu

Exotické ovocie a zelenina sa dostali medzi nás úplnou rýchlosťou blesku. Napríklad bez avokáda si už nedokážeme predstaviť zdravú raňajkách, pretože avokádo samozrejme patrí k vajcami a k celozrnnému chlebu. Bez manga si nedokážeme predstaviť žiadny exotický smoothie nápoj, ktorý nám v lete zaženie smäd. Samozrejme takých exotických potravín sa nachádza u nás mnoho, dokonca každý druh podporuje štíhlu líniu a veľmi dobre sa s nimi chudne. Aké potraviny sú však najviac exotické a najviac podporujú chudnutie a naše zdravie? 

Medzi také patrí napríklad ananás, bez ktorého si nevieme mnohokrát predstaviť vianočný ovocný stôl. Ananás má istú špecifickú chuť, ktorá dostane úplne každého. Je zaujímavé, že mnoho ľudí miluje tento druh ovocia predovšetkým v podobe nanukov alebo už hotových pokrmov a inokedy by si toto ovocie do pusy nedala. Lenže Keď mu začnete s ananásom variť, potom si môžete byť istí, že rozhodne ananás budete jesť v akejkoľvek podobe, pretože jeho podporujúce účinky sú viditeľné a čoskoro tiež dobre znateľné. 

Ako nám pomáha ananás schudnúť? 

Ananás je obrovský zdroj vody. Vodu v sebe obsahuje až na deväťdesiat percent, čo je skvelé najmä počas letných mesiacov, kedy sa snažíme mať stály dostatok vody. Navyše obsahuje obrovské množstvo vitamínu C, čo je pre naše telo to najlepšie, s čím sa môžeme stretávať. Lenže väčšinou nás zaujíma to, ako sa ananás vysporiada s chudnutím a či naozaj pomáha schudnúť tak, ako sa o ňom hovorí a ako sa o ňom mnohokrát niekde dočítate. Tento druh ovocia v sebe obsahuje okrem iného tiež enzým bromelín, ktorý nám veľmi dobre odbúrava tuky z tela. To je tiež tá pravá zložka, vďaka ktorej sa nám lepšie chudne. Niet sa čomu diviť, keď sa ananás pridáva do radu prípravkov na chudnutie alebo sa odporúča ako doplnok stravy práve pri chudnúcich diétach. Ide totiž o nízkokalorickú potravinu s veľkým množstvom vody.