Starým teniskám nikdy neodzvoní! Vytvorte z nich nové trendy

Väčšinou, keď už máme kopu oblečenie, ktoré nevyužijeme, sa snažíme o to, aby sme ich aspoň predali za bagateľ. Chceme si predsa kúpiť nejakú skvelú inú vec, preto sa rozhodneme predať staré kúsky, bez toho aby sme sa pokúsili z nich vytvoriť niečo nové a elegantného. Ostatne sa táto situácia netýka len oblečenia či doplnkov, ale väčšinou tiež obuvi. Škoda, že sa vždy rozhodneme obuv predať alebo vyhodiť, bez toho aby sme sa snažili z tých starých ochozených kúskov urobiť nejakú novinku, ktorú len tak niekto nemá. 

Ak nenosíme napríklad tenisky, ide s nimi vykonať hneď niekoľko vecí. Samozrejme ak sú pošliapané a podrážka je prasknutá a pomaly si šliapeme pätami na holý betón, už sa s nimi pravdepodobne nedá nič robiť, preto je vyhodíme. Keď mu ich však nenosíme napríklad kvôli tomu, že sú špinavé alebo že už sa nám skrátka nepáči, nemusíme ich ani vyhadzovať, ani predávať, ale môžeme z nich vykúzliť unikátnej obuv, ktorú len tak niekto nemá! 

Farbičky, farbičky, farbičky! 

Aktuálne sa nosia treba farebné topánky, preto si ich poďme urobiť aj z takých starších kúskov, ktoré nenosíme. Najvhodnejšie sú samozrejme tenisky, z ktorých si vyberieme šnúrky. Prichystáme si rad obľúbených fix a začneme nimi pokreslovat tenisky. Záleží na nás, ako sa rozhodneme je nafarbiť, fantázii sa rozhodne medze nekladú a v tomto prípade je dokonca fantázia nutným predpokladom pre tvorbu aktuálnych tenisiek. Potom pomocou odličovače alebo alpy pomaly nanášame kvapky na topánky. Fixy sa nám zrazu začnú rozpúšťať a tvorí absolútne fantasticky farebnú obuv, ktorú len tak niekde neženie! 

Po zaschnutí nám farba krásne drží aj počas daždivých dní. Keď mu sa je rozhodneme prať v práčke, tak iba samostatne, pretože by sa nám mohlo sfarbiť aj iné oblečenie, ktoré k topánkam pridáme. Ovšem fixky a farbenie sú vždy taká tá záchrana, ktorá nás vždy zachráni pred tým, aby sme topánky vyhodili, bez toho aby sme je stopercentne využili.