Euro víkendy sú stále obľúbenejšie! Kam by ste sa mali vydať?

Ak neviete, čo by ste mali počas víkendu robiť, čo treba si vyjsť niekam do zahraničia? Predsa len cestovanie do zahraničia dnes nestojí ani zďaleka toľko, koľko to stálo kedysi. Dneska sa za super peniaze dostanete takmer do akéhokoľvek kúsku sveta. V poslednej dobe sa stali populárne hlavne takzvané euro víkendy, kedy si len na víkend vyjdete niekam do zahraničia a kedy počas jedného jediného víkendu spoznáte zase kúsok sveta. Veľmi často sa jazdí do zahraničia počas Veľkej noci alebo na Valentína, ku koncu roka sa cestuje do zahraničia preto, aby sa oslávil zase niekde inde Nový rok. Pokiaľ chcete putovať do zahraničia teraz, poradíme vám, kde to teraz stojí za to!

Samozrejme je potrebné počítať s tým, že ešte nie je veľké teplo. Musíte sa trochu priobliecť, nie že napríklad do takej Talianska pôjdete len v kraťasoch a tielku. Aj tam je rovnaké počasie ako u nás, len sa musí počítať s väčším množstvom ľudí než u nás.

A kam sa na euro víkend vyjsť oplatí?

Bratislava

Zájsť si môžete len k našim bratom Slovákom. Bratislava je krásne mesto, ktoré stoja za pozretie. Samozrejme tu môžete cestovať mestskou hromadnou dopravou, ale najlepšie urobíte, ak si požičiate bicykel a obídete si všetky krásy Bratislavy na bicykli.

Barcelona

Ak chcete cestovať do krajín, kde sa slovensky nedorozumíte, mali by ste zvoliť krásnu Barcelonu. Barcelona sa radí k tým najkrajším mestám sveta, dokonca je to jedno z najchytrejších miest sveta. Opäť tu odporúčame cestovať na bicykli, pretože práve na bicykli sa dostanete k tým najkrajším pamiatkam Barcelony.

Amsterdam

Na jar je najkrajšie Amsterdam. Práve tu všetko rastie a svieti tu krásne slniečko. Ak patríte k milovníkom kvetov, rozhodne sem musíte zavítať. Nielen tulipány, ale aj iné druhy kvetov sú tu na každom rohu! Navyše tunajšie architektúra – tá hovorí sama za seba.