Ako pomocou oblečenia schudnúť?

Do leta času dosť – ešte stále máme dostatok času na to, aby sme schudli kilá navyše, s ktorými sa nechceme na kúpaliskách promenádovať. Než však táto kilá schudneme, určite ich potrebujeme oblečením trochu zamaskovať. Našťastie existujú kúsky oblečenia, vďaka ktorým môžeme opticky • schudnúť. Poďme si povedať, aké oblečenie by sme mali uprednostňovať, aby sme vyzerali štíhlejšie, a aké na druhú stranu zahodiť, pretože nám pridávajú na váhe.

Ak chcete pomocou oblečenia schudnúť, mali by ste staviť na voľnejšie oblečenie. Vyhnite sa upnutým kúskom oblečenia, a to či už sa jedná o šaty, tričká alebo legíny. V súčasnej dobe sú v kurze kúsky, ktoré našej postave lichotí, ktoré nám skrývajú prebytočné kilá, ale predsa len sa nájdu tí, ktorí nosia hlavne upnuté kúsky, ktoré našej postave pridávajú.

Vyhnite sa teda spravidla upnutým šatám, ktoré sú najväčšie zlo, pretože obopínajú nielen bruško, ale aj zadok a boky, ďalej sa vyhnite upnutým tričkám, ktoré zdôrazňujú nie práve svalnaté ruky, alebo sa vyhnite bokovými nohaviciam, ktoré pridávajú nielen na zadočku, ale zvýrazňujú i boky.

Teraz pristúpme k tým veciam, ktoré sa nosiť oplatí, pretože nás opticky zoštíhli.

svetre

Ak sledujete aktuálne trendy, určite ste zaregistrovali aj svetre, ktoré sa teraz dostali do módy. Do módy sa dostali predovšetkým voľné svetre, ktoré dokonale maskujú naše nedokonalosti. Nebojte sa svetrov, ktoré sú o číslo či dve čísla väčšie – čím voľnejšie, tým lepšie!

mikiny

Okrem svetrov sú v móde aj mikiny. Opäť platí, že čím voľnejšie, tým lepšie. Znovu sa teda nebojte väčších veľkostí, pretože práve tie sa teraz nosí a práve tie vám budú lichotiť. Najlepšie urobíte, ak siahnete po mikinách s kapucňou.

Šaty krabicového strihu

Obľúbené sú aj šaty krabicového strihu, ktoré telo nikde neobopínajú, sú voľnejšie. Tieto šaty efektívne zoštíhľujú ruky aj nohy, ale pozor by si mali dať tie ženy, ktoré sú menšieho vzrastu. Potrebujú totiž podpätok, aby ich šaty, ktoré nájdeme prevažne v dĺžke po kolená, neskracovala.