Eco friendly: reklamné predmety v súlade s prírodou

V súčasnej dobe sa čím ďalej viac spoločností i domácností snaží chovať zodpovedne k životnému prostrediu. Preto darovať reklamné predmety z plastu a ďalších podobných surovín môže ich snahu veľmi rýchlo zhatiť. Existuje ale aj množstvo predmetov, ktoré označujeme ako „eco friendly“. Vďaka nim si môže firma posilniť svoje dobré meno v oblasti ekológie a súčasne ponúkať darčeky, ktoré sú originálne.

Originálny vzhľad

Ak chceme niekoho obdarovať, obvykle sa snažíme darovať niečo trochu iné, než by mohli dostať od ostatných ľudí. A darovať propisku ako reklamný predmet, na tom určite nie je nič originálne. Avšak darovať propisku, ktorá bola vyrobená z ekologických materiálov (napríklad z dreva) môže z takto obyčajného daru urobiť niečo oveľa luxusnejšie. A tak tomu môže byť aj pri iných klasických predmetoch.

Z recyklovaných materiálov

Reklamné predmety môžu byť napríklad vyrobené z recyklovaných predmetov – v tomto prípade ide napríklad o rôzne batohy, peňaženky či tašky. Aj ony môžu mať veľmi neobvyklý vzhľad, nestoja veľa a pritom vyjadrujú váš postoj k šetreniu prírody. Ak týmto obdarujete osobu obdobne zmýšľajúcu, je to určite gól do čierneho!

Bambus

Bambus je skvelý materiál, ktorý sa používa na výrobu rôznych nádob – napríklad hrnčekov. Aj tie môžu byť vhodným reklamným predmetom. Môžu byť zhotovené z rôznych tvarov a hodia sa na studené aj horúce nápoje. Bez problémov ich môžete použiť do automatu na kávu, vďaka čomu obmedzíte spotrebu jednorazových plastových kelímkov. Tento materiál je možné použiť aj pri príprave textilných materiálov, napríklad na lanyardy.

V čom darovať?

Asi najlacnejším variantom, do ktorého všetky reklamné predmety umiestniť, sú plastové tašky. To ale nie je príliš ekologický variant. Ani tu však nemusíte pociťovať obmedzenia, papierové tašky nie sú o toľko drahšie. Zvoliť môžete aj textilné tašky alebo papierové krabice, ktoré navyše vyzerajú slávnostne.