Farby roka posledných rokov. Ktorý odtieň u vás najviac vedie?

Módny svet je zase pod paľbou pozornosti. Dôvod je prostý – vyhlásila sa farba, ktorá bude dominovať budúcemu roku. Rovnako ako každý rok, aj tento rok to bolo pomerne prekvapenie. Nemenovaný inštitút vyhlásil za odtieň roku 2022 purpurovú, respektíve fialovú v jemnom odtieni s dozvukmi modrej farby. Zatiaľ čo niektorí boli úplne potešení, iní, najmä milovníci neutrality, by uvítali niečo trochu iné. Poďme sa preto pozrieť na farby posledných rokov.

Žltá a šedá dominovali roku 2021

Zatiaľ čo nová fialová (alebo skôr odtieň Veri Peri) bude dominovať roku 2022, žltá a šedá – to boli dve farby roku 2021. Tieto farby veľkou mierou odrážali aktuálnu náladu v spoločnosti, ktorá bola trochu – kontrastná.

Konkrétnymi odtieňmi bola žltá Illuminating a šedá Ultimate Gray.

Roku 2020 vládla klasická modrá

Keď zamierime ešte ďalej, konkrétne do roku 2020, dominantou bola klasická farba. Tá doslova ovládla módny priemysel. A dámy aj páni si ju doslova zamilovali. Bola a tiež je symbolom pokoja, dôvery, aj celkovej harmónie.

Konkrétnym odtieňom bol odtieň Classic Blue a pristal prakticky každému, najviac však blondínkam, ktorým pristali hlavne svetlejšie odtiene.

Koralová na rok 2019

A ako tomu bolo v roku 2019? Hitom bola nežná, koralová farba, ktorú je možné charakterizovať ako kombináciu oranžovej a ružovej. Podobne ako tomu bude budúci rok, aj vtedy išlo o pomerne výrazný odtieň, za ktorý neboli radi hlavne milovníci neutrality. Skôr sa hralo do kariet tým, ktorí zbožňovali extravaganciu a chceli sa s outfitmi trochu hrať.

V minulosti vyhrala zelená aj púdrovo ružová

Ďalšie odtiene poďme vziať už iba v skratke. Svieža zelená ovládla rok 2017, púdrová ružová dominovala roku 2016. Ultra violet čiže výrazná fialová si podmanila rok 2018 a hnedočervená potom rok 2015.