Dôvody, prečo zvoliť vinyl

Uvažujete nad výmenou podlahových krytín? Nie sú vaše podlahy také dokonalé ako tomu bolo v minulosti? Už sú poškriabané od domácich maznáčikov, sú popraskané alebo sa dokonca pod ťarchou vody dvíhajú? Nečakajte a investujte do podláh úplne nových, ktoré už nejakú dobu vydržia. Možno sa pýtate, aké podlahy zvoliť, odporúčame vám investovať najmä do vinylu.

Vinylové podlahy sú označované za superhrdinu medzi podlahami, a to hlavne vďaka vlastnostiam, ktoré vinylové podlahy majú. Navyše sú ľahko dostupné, ich cena sa už tak razantne nelíši od cien iných podlahových krytín.

Ak však nie ste o vinylovej podlahe ešte stopercentne presvedčení, prezradíme vám hneď niekoľko dôvodov, prečo vinyl zvoliť.

Podlaha, ktorá je takmer nezničiteľná

Prečo zvoliť vinylovú podlahu? Pretože je takmer nezničiteľná. Či už sa tomuto označeniu budete smiať akokoľvek, nakoniec sa tomu smiať prestanete, pretože skutočne je vinyl veľmi odolnou podlahovou krytinou. Je odolný voči povrchovému poškodeniu, je odolný voči poškriabaniu, čo ocenia hlavne domácnosti s domácimi miláčikmi, ktoré majú ostré pazúriky. Navyše vinylovú podlahu nezničí ani voda, je totiž vodovzdorný, a tak sa nemusíte obávať toho, že by sa podlaha zdvihla, keby prasklo potrubie alebo keby sa vám podarilo niečo na podlahu vyliať.

Stop špine za lištami

Keďže je možné plynule napájať krytinu medzi jednotlivými miestnosťami, nemusíte sa obávať špiny medzi lištami, ktorá sa odstraňovala pri akomkoľvek upratovaní skutočne veľmi ťažko. Keďže je možné krytinu krásne napájať, je vinylová podlaha vhodná aj na pokrytie schodiska. Ani v tomto prípade neuvidíte žiadnu prechodovú lištu.

Všeobecne upratovanie ako také bude jedna báseň. Pri upratovaní nebudete potrebovať žiadne zvláštne prípravky, len s pomocou klasického saponátu zmyjete doslova všetku špinu, ktorá sa na podlahe bude nachádzať.