Do fitnes štýlovo

Ak sa chystáte do fitness centra prvýkrát, nepotrebujete zbrusu nové fitness oblečenie, ktoré je určené pre profesionálnych športovcov ani posledný výkriky nové módy. Základná výbavou je proste jednoduché a čisté fitness športové oblečenie, v ktorom sa v prvom rade musíte cítiť pohodlne. Musíte mať čistú uzatvorenú obuv určenú pre šport s nefarbiaca podrážkou. Hodí sa pár náhradných ponožiek, ktoré na nohe dobre drží a nezhŕňajú sa. Môžu byť športový so zosilnenou pätou kvôli došliapnutí. Pokiaľ ale doma máte už len samá vyťahané tričká a deravé tepláky bez tvaru, na nové fitness oblečenie je najvyšší čas. 

bežecké oblečenie 

Bežecká súprava alebo oblečenie na spinning je trochu iné. Vždy voľte svoje oblečenie na šport práve podľa druhu cvičenia. Pre pomalšie formy cvičenia ako pilates, kalanetika alebo jóga sú vhodné voľné materiály a práve pre rýchlejšie športy, kam patrí aerobic, beh alebo práve spinning, vyžaduje elastické materiály. Ak cvičíte na rotopede, budete sa lepšie cítiť v upnutých legínach než v plandavých teplákoch, ktoré sa vám budú zamotávať do stroja. 

oblečenie fitness 

Aký materiál oblečenie je teda práve pre fitness ideálne? Musí byť priedušný, ktorý odvádza vlhkosť na povrch. Funkčné oblečenie, teda materiál, ktorý je schopný tiež odvádzať vlhkosť z vášho tela preč. V zime to môže byť aj termoprádlo, ak vybehnete trebárs na bežky. Pravidlo znie, vždy sú lepšie dve tenšie vrstvy oblečenia než jedna silná. Fitness oblečenie do posilňovne musí byť dostatočne komfortné a zároveň plniť svoju určenú funkciu, teda odvádzať pot a udržiavať vaše svaly v teple. 

K fitness patrí styling. Teda doplnky k fitness oblečenie. Tak napríklad potítka a čelenky sú známkou znalca športovej módy. Hodí sa tiež športové hodinky. Určite nesmiete zabudnúť na dva uteráky. Jeden na utieranie potu a ten druhý sa hodí po sprchovaní. Vezmite si tiež náhradné oblečenie vrátane spodnej bielizne, ponožky a mikinu.