Čo je základom pre dokonalý make-up?

Skôr než si začnete hrať s farbami, mala by ste svoju tvár premeniť v dokonalej „plátno“. Starostlivosť o pleť je veľmi podstatná pre dokonalý vzhľad vášho make-upu. Predsa len keď budete mať vysušený tvár, pleť samou čiernu bodku, tak vám dá oveľa viac práce vyraziť do práce či na večierok v dokonalom nalíčenie. Aj pre budúci vzhľad je to dosť podstatné. Čo si budeme nahovárať, čas je neúprosný a čím skôr so starostlivosťou o svoju pleť začneme, tým sa nám bude „lepšie“ starnúť. 

Vďaka jednoduchým krokom v starostlivosti o pleť to bude hračka! 

Čisti! 

Jedným zo základných a najdôležitejších krokov je čistenie pleti! Vďaka správnej starostlivosti bude vaša pleť vyzerať skvele. Čistite pleť dvakrát denne, a to každé ráno a každý večer pred spaním, vhodným prípravkom podľa typu vašej pleti a prípadne s použitím čistiaceho kefky. NIKDY nechoďte spať s make-upom na tvári! 

Hydratujte! 

Hydratácia navracia pleti rovnováhu. Je veľmi podstatné používať hydratačný krém či gél podľa typu vašej pleti. Vmasírujte hydratačný gél alebo krém vždy pred tým, než začnete nanášať akýkoľvek ďalší prípravok. Krém / gél ale nechajte dôkladne vstrebať. Nanášaním make-upu skôr, než sa hydratačný prípravok vstrebe, môže spôsobiť škvrny na vašom tvári. 

fixácia 

Či potrebujete, aby vám dokonalé nalíčenie vydržalo celý deň, je potrebné použiť fixačný gél. Fixačný gél pod make-up pomáha vyrovnávať jemné linky a nedokonalosti pleti. Fixačný gél sa aplikuje pred nanesením make-upu a to na T-zónu čo je čelo, nos a brada. Vďaka tomuto triku vám dokonalé líčenie vydrží až do večera bez upravovania líčenia počas dňa. 

Takže dámy, urobte si čas na svoju pleť ráno aj večer a uvidíte tú zmenu!