Čo hrá pri výbere hodiniek rolu?

Módne doplnky sú neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných outfitov. Ak vynecháme náušnice, retiazky alebo náramky, stojí za spomenutie tiež hodinky, ktoré bohužiaľ rad ľudí postráda. Na vine nie je nedostatok peňazí, ktoré by sa investovali do spomínaného doplnku, ale na vine je nevedomosť týkajúce sa toho, ako si správne hodinky vybrať. Ponuka na trhu je totiž nadmieru široká.

Najskôr si určite svoj štýl

Každý človek je zástancom iného štýlu. Zatiaľ čo niektorí vyznávajú športový štýl, iní sú milovníkmi toho formálneho vzhľadu. Ak si upresníte, aký štýl je ten váš, výber hodiniek pre vás bude ľahkou záležitosťou.

Nie ste si istí tým, či vyznávate športový alebo elegantný štýl? Či ste milovníkom oboch? Nemusíte si nutne kupovať hodinky dvoje, dnes sa dajú zakúpiť aj také, ktoré sú takzvane univerzálne.

Po materiálovej stránke musí byť kvalitné

Pokiaľ už pri výbere hodiniek viete, že ich budete nosiť denne, zamerajte svoju pozornosť predovšetkým na materiál. Hodinky by mali byť z kvalitného materiálu, aby sa vám na rukách nerozpadli doslova behom jedného popoludnia. Vyhnite sa plastovému remienka, zvoľte radšej kožený alebo kovový, ktorý sľubuje ďaleko väčšiu životnosť.

Funkcie, to je o čo tu beží

Každý človek má na hodinky trochu iné požiadavky. Tomu sa napokon nemôžeme diviť, čo človek, to iný názor na tento módny doplnok. Kým pre niekoho je to iba len ukazovateľ času, pre iného je to iba okrasa. A pre ďalšiu skupinu ľudí to môže byť funkčný spoločník, ktorý bude nielen počítať kroky, ale aj spálené kalórie alebo zabehnutej kilometre. Je dôležité si zodpovedať otázku, čo od hodiniek očakávate vy?

Na presnosti záleží

Čo je však kľúčovým parametrom pri výbere hodiniek je ich presnosť. Výrobcovia väčšinou garantujú maximálnu oneskorenie rovnajúcu sa sekunde za milión rokov. Mnohokrát sa však zakúpené kusy oneskorujú o pol sekundy, iné (najmä mechanické) dokonca o dve sekundy denne.