3 dôvody, prečo si zamilujete rozvoz jedál

Boli ste zvyknutí vždy variť doma, a rozvoz jedál poznáte zatiaľ len z počutia? Potom by ste ho mali okamžite vyskúšať! Dôvodov, prečo si ho zamilujete, je totiž hneď niekoľko. Rozvoz jedál aktuálne aktívne funguje nielen vo Frýdku-Místku, ale aj všade inde po republike.

Obedy bez práce

Hlavnou výhodou rozvozu jedál je samozrejme ušetrená práca a tiež čas, ktorý inak varením strávite. Zatiaľ čo vy sa venujete deťom, odpočívate, alebo naopak zarábate milióny vo svojej firme, niekto iný pre vás varí chutný obed či večeru, ktorú vy si už potom len užijete. V prípade rozvozu jedál vám jedlo dovezú až k prahu vášho domova alebo kancelárie, takže nemusíte ani nikam chodiť. Ušetrený čas a energiu potom môžete lepšie investovať podľa vlastných priorít.

široký výber

Kým zoznam vašich receptov, ktoré varíte doma, má pomerne obmedzený rozsah, v reštauráciách a gastropodnicích sú možnosti takmer neobmedzené. Vyberať totiž môžete jednak medzi jedlami daného dodávateľa, ale aj ďalej naprieč dodávateľmi, ktorí sa často špecializujú na vybrané kuchyne. Využiť tak môžete obľúbený rozvoz pizze alebo čínskych jedál, rovnako ako si objednať napríklad čokoľvek z českej, talianskej, gréckej alebo indickej kuchyne, ktorú doma rozhodne bežne nevaríte. Jedálniček tak bude pestrý a navyše si vyberiete aktuálne vždy to, na čo máte chuť. A ak objednávate pre celú rodinu, nie je žiadny problém objednať napríklad päť úplne rôznych jedál a vyjsť tak v ústrety chutiam každého zo stravníkov – čo by ste pri varení doma asi nechceli. V dnešnej dobe navyše gastropodniky vychádzajú v ústrety aj špeciálnym požiadavkám na pokrmy bezlepkovej, vegetariánske či inak špecifické, takže na svoje si príde naozaj každý.

financie

Hoci sa rozvoz jedál môže zdať na prvý pohľad finančne náročnejšie ako varenie doma, pri zohľadnení všetkých premenných to nakoniec nemusí byť zďaleka toľko jednoznačné. Skúste si schválne prepočítať, koľko financií, energie a času vás stojí suroviny na varenie, cesta do obchodného centra, čas strávený nákupy, čas strávený varením, energia vynaložená na varenie, umývanie riadu a ďalšie činnosti, a možno veľmi rýchlo zistíte, že cena rozvozu poludňajšieho menu je vlastne veľmi skromná.