Čo chceme vedieť o spodnom prádle, ale bojíme sa opýtať

Spodná bielizeň je neoddeliteľnou súčasťou našich šatníkov. Aj keď sa o ňom nikde veľmi nehovorí, potrebujeme ho dnes a denne. Mnohým ľuďom sa za nohavičky či podprsenku utrácať nechce, lenže za také veci je na mieste utrácať. Pri výbere spodnej bielizne sa nám však na mysli môžu dostať mnohé otázky, na ktoré sa bojíme opýtať, lenže odpoveď na ne očakávame. Aby sme jedného dňa nezomreli bez odpovedí, prezradíme si odpovede na najčastejšie kladené otázky, ktoré si však kladieme iba v duchu.

1) Môžem si vziať rovnaké nohavičky dva dni po sebe?

Ako sme spomínali, za spodnú bielizeň sa nám veľmi nechce utrácať, preto sa často pýtame, ako veľmi zlé je vziať si rovnaké nohavičky dva dni po sebe. Aj keď väčšina ľudí nad týmto vyhŕňa nos, pravdou je, že to nie je také zlé, ako sa na prvý pohľad zdá. Ak práve nemáme menštruáciu, netrpíme silnou hnačkou alebo sa netrápime silným výtokom, zdravotne si nijako neublížime, ak si vezmeme rovnakú spodnú bielizeň dva dni po sebe.

Iné to je vo chvíli, keď sa nadmieru spotíme. V tom prípade si treba vziať novú spodnú bielizeň, pretože naše intímne partie sú náchylné na mnohé infekcie, ktoré vznikajú práve vlhkosťou.

2) Musím dbať na materiál nohavičiek?

Pokiaľ vyberáme konkrétne nohavičky, treba dbať na materiál, z akého sú vyrobené. Aj keď si mnoho ľudí hovorí, že na to sa pozerať nemusí, opak je pravdou. Intímne partie každej ženy sú veľmi náchylné na infekcie, ktoré môžu spôsobiť svrbivé alebo hryzavé materiály. Odborníci odporúčajú najmä bavlnenú spodnú bielizeň či prípadne bielizeň z bambusu, ktorá je dokonale priedušná a ktorá okrem vlhkosti dokáže vstrebať aj zápachy, s ktorými sa mnohé ženy niekoľkokrát za mesiac stretávajú.

Pokiaľ často športujeme, odporúčame si obliecť spodnú bielizeň z funkčného materiálu (zo syntetického materiálu), pretože to rýchlejšie odvádza pot a vlhkosť.