Čistý kút ľahko a rýchlo

Každá gazdinka to iste veľmi dobre pozná. Máte doma krásny sprchovací kút a jeho vzhľad vám kazí nevzhľadné zaschnuté kvapky vody, ktoré vytvára škaredé a nežiaduce mapy. Treba sa ich čo najrýchlejšie a najľahšie zbaviť. Prezradíme vám ako na to.

Je potrebné dať si pozor na materiál, z ktorého je kút vyrobený. Ak je to plast, je potrebné použiť prostriedky na to určené. Ak máte sprchovací kút sklenený, nie je čoho sa báť a môžete experimentovať.

Fľaky sa nám na stenách sprchovacieho kúta tvoria vďaka prípravkom, ktoré pri sprchovaní používame a ďalším pomocníkom k mapám a fľakom je tvrdá voda.

Ako na lesk

Jedným z prvých krokov je hneď po sprchovaní skla opláchnuť čistou vodou a utrieť suchou handričkou. Zvoľte taký handričku, ktorý sa vám ľahko dostane do zle dostupných miest.

Teraz je dôležité pravidelné čistenie alebo skôr leštenie. Môžete použiť prípravok z drogérie, ktorý by mal tiež tvoriť istý filter zabraňujúci usadzovaniu kvapiek na skle. Potom je tu ďalšia možnosť vytvoriť si taký sprej doma. Výhodou je cena a tiež množstvo. Na prípravu takého čistiaceho prostriedku, je potreba dostatočne veľká nádoba s rozprašovačom, 40ml peroxidu vodíka, 10 ml tekutého mydla podľa vlastného výberu, 40 ml čistého alkoholu a 10 ml jari, 250 ml vody. To všetko dôkladne premiešame pri každom použití a môžeme aplikovať na sklo. Ak prípravok skúšate prvýkrát, je potrebné otestovať ho na malej ploche.

Ak budete lipnúť na pravidelnosti, ušetríte si čas prípadného drhnutie silného vodného kameňa, čo nie je práve obľúbená činnosti nikoho z nás.