Skrášlenie bez obáv: 5 dôvodov, prečo rastie na popularite plastika

Káva alebo čaj? Voda alebo víno? Kúpiť či nekúpiť? Drobných životných dilem máme každý deň naozaj až až. Keď potom príde na náš vzhľad, chceme mať po ruke efektívne možnosti, ako získať lepší pocit a nevyrába si naopak starosti. Rozhodovanie o chirurgické korekciu vzhľadu do tejto kategórie našťastie už dávno nepatrí, najmä vďaka moderným metódam a technológiám. Navyše sú tu aj ďalšie faktory, ktoré krok smerom k plastickej operácii dnes už veľmi uľahčujú. Tu je 5 z nich:

Informovanosť, aneb dvojsečná zbraň internete

Poďme sa pozrieť pravde do očí. Jednou z hlavných príčin strachov a obáv je nedostatok informácií. „Tie sú v dnešnom svete internetu dostupné na jedno kliknutie, a o to viac je potom treba upozorňovať na dôveryhodnosť informácií,“ spomína MUDr. Aneta Krajčová, plastická chiruržka kliniky Mediestetik. Overené zdroje na tému plastiky našťastie rozhodne existujú. Pacienti teda môžu získať istotu aj vďaka vlastným základným znalostiam.

Dostupnosť

Jedným z najcitlivejších miest pri rozhodovaní o operácii je samozrejme peňaženka. S vyššími výdavkami je samozrejme potrebné počítať, výkon takého rozsahu so všetkými nákladmi nie je zadarmo. „Naopak tam, kde vás láka príliš nízka cena, treba spozornieť,“ varuje Dr. Krajčová, ktorá má o cenách zákrokov prehľad aj v rámci zahraničí. Pozitívnou správou ale je, že aj v tomto prípade má pacient dnes už rad možností, ako si zákrok dopriať a vyjsť s peniazmi. Všetko začína komunikáciou s lekárom, ktorý môže navrhnúť napríklad vypracovanie splátkového kalendára.

Prirodzenosť je IN

Dávno preč sú doby, kedy plastika začínala a trendy udávali dievčatá Playboya. Moderná plastická chirurgia je dnes naozaj hlavne otázkou vlastného pocitu, skôr než pútanie pozornosti. Plastickí chirurgovia sa preto vždy snaží zvoliť riešenie, ktoré uspokojí priania pacienta a bude mať prirodzené výsledky.

Nemusí vás tlačiť čas

Živiť sa musíme všetci, a teda je často ťažké nájsť si v programe čas na zákrok a následnú rekonvalescenciu. Dobrá správa je, že aj tu posúva moderná medicína hranice a skracuje celkový čas, ktorý je na operácie potreba. Doba hospitalizácie a následnej pooperačnej starostlivosti sa odvíja od typu zákroku. Základom je teda opäť komunikácia s lekárom, ktorý by mal pacientovi všetko vopred jasne a zrozumiteľne vysvetliť, aby mohol k rekonvalescencii aj sám prispieť a urýchliť ju.

Rozhodujúce slovo má vždy pacient

Túžite po zmene už roky, ale do rozhodovania vám hovorí aj okolie a rodina? Netreba sa rozčuľovať, naopak. Starosť blízkych je prirodzená a na mieste. Len si treba uvedomiť, že ste to vy a vaše telo, o ktoré ide. To najlepšie, čo tak môžete v tomto smere urobiť, je vziať manžela (ku) / partnera (ku) priamo na konzultáciu a nechať ho / ju, aby si všetko vypočul (a) s vami a prípadne sa aj sám spýtal (a). „Osobné stretnutie s lekárom, ale aj možnosť si nechať výsledky digitálne zvizualizovat pacientom v rozhodovaní výrazne pomáha,“ uzatvára Dr. Krajčová z kliniky Medistetik, kde sú osobné konzultácie aj s 3D aplikáciou Crisalix neoddeliteľnou súčasťou pacientovho informovanie. Počuli ste už o modeláciou pŕs?

Rozhodovanie o plastike tak už nemusí predlžovať vašu cestu za snom na mesiace, alebo dokonca roky. Stačí, keď sa pustíte do prieskumu, prečítate si dôveryhodné zdroje a nájdete si lekára, ktorému môžete veriť. Od tej chvíle sa už môžete len tešiť na to, čo všetko sa vo vašom živote s estetickou korekciou zmení.