Čistíme sedačku od bežných škvŕn a nečistôt

S jarným upratovaním prichádza čas aj na čistenie sedačky, čo naozaj nie je vždy sranda. Čistenie pohovky je veľmi pracné a náročné, avšak je to nevyhnutné. Zatiaľ čo v zime sme si napríklad prachu na pohovke nevšímali, pretože na ňu nesvietilo priame slnečné svetlo, s odchodom zimy na sedačku slnečné svetlo doslova žiari a prach sa tak ukazuje svetu. Človek ani nemá chuť si na pohovku sadnúť. Pokiaľ sa rozhodnete vyčistiť si sedačku, máme pre vás pár tipov a rád, ako sedačky očistíte od bežných škvŕn a nečistôt.

Prinášame vám tipy, ktoré sú napospol bez akýchkoľvek chemikálií. Neoplatí sa totiž vždy veriť prostriedkom, ktoré majú na sebe napísané, že zaručene zbavia pohovku nečistôt. Je to väčšinou len reklamný ťah, na ktorý mnohí z nás bohužiaľ naletí.

Ako vyčistiť pohovku od prachu

Ako sme spomínali, s príchodom teplejšieho ročného obdobia prichádza aj slniečko do našich domácností, ktoré odhaľuje prach, ktorý lipne na pohovkách v domácnosti. Odporúčame zbaviť sa prachu, a to tá, že sedačku vykefujete jemnou kefkou. Pomocníkom je tiež vlhká, ale veľmi vyžmýkaná handrička, ktorou sedačku utrite. Aj tak je možné zbaviť sedačku prachu.

Ako na mastné škvrny

Stalo sa vám, že na pohovku spadlo niečo mastné a vy máte na pohovke mastný fľak? Našťastie aj s mastnými fľakmi je možné zatočiť, a to s pomocou citróna alebo octu. Nemusíte používať rôzne prípravky, ktoré zakúpite v obchode, bohato si vystačíte s týmito pomocníčkami, na ktoré je spoľahnutie v každom prípade.

Ako na škvrny od kávy alebo čokolády

Pokiaľ vám však ukvapla na gauč čokoláda alebo káva, s octom nepochodíte. Pochodíte naopak so studenou vodou a pracím práškom. Pomocníkom je ale aj glycerín, ktorý rýchlo odstráni aj zašlé škvrny z pohovky.

Ako na žuvačky

Pokiaľ ste zistili, že máte na pohovke prilepenú žuvačku, vytiahnite kus ľadu. Po zmrznutí je žuvačka ľahko odstrániteľná.